Morderca amerykańskiej pątniczki Denise Thiem skazany na 23 lata więzienia

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Denise Thiem

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Niemalże w drugą rocznicę tragicznej śmierci Denise Thiem, sąd w Leon skazał na 23 lata więzienia Miguela Ángel Muñoz Blas, który zamordował ją, gdy wędrowała Camino Frances. W sentencji wyroku sędzia wskazał, że morderca bez żadnego ostrzeżenia ofiary umyślnie spowodował śmierć Denise. Amerykanka została uderzona tępym narzędziem w bok głowy, a wywołany uraz doprowadził do śmierci.

Denise Thiem zaginęła 5 kwietnia 2015 roku na szlaku francuskim w okolicach Astorgi. Około południa zboczyła z oficjalnej trasy sugerując się fałszywym oznakowaniem namalowanym przez sprawcę, które doprowadziło do jego domu w miasteczku Castrillo de los Polvazares. Ciało Denise znaleziono we pięć miesięcy później, we wrześniu 2015 roku, a sprawcę aresztowano na innym szlaku Camino w okolicach miasta Grandas de Salime.

W tej trudnej dla rodziny oraz najbliższych sytuacji dużym wsparciem okazała się społeczność pielgrzymów Camino de Santiago z całego świata. Płynęły nie tylko wyrazy współczucia i wsparcia, ale także zaangażowaliśmy się w poszukiwania. Pojawiły się plakaty, założono stronę internetową i profil w mediach społecznościowych. Zgłaszali się pątnicy, którzy mieli kontakt z Denise.

Również na samym szlaku słyszeliśmy od hospitaleros ostrzeżenia, aby uważać na siebie. Policja wysłała dodatkowe patrole konne i samochodowe, aby przeczesywały ścieżki w okolicach Leon. Często można było spotkać sytuację, w której pielgrzymi byli legitymowani. Pilnowaliśmy się bardziej nawzajem na szlaku mając zawsze w zasięgu wzroku inną osobę.

Kilka miesięcy po zaginięciu Denise wielu z nas niosło do Santiago de Compostela muszle dla Denise, aby symbolicznie dokończyć jej pielgrzymkę. Muszlę, która według historii była dowodem na to, że pielgrzymka się obyła.

Dzisiaj historia zatoczyła koło. Spoczywaj w pokoju Denise.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.