Spotkanie z Szymonem Pilarzem, autorem przewodnika po Camino Frances – XXIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie – 1 kwietnia 2017 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie z Szymonem Pilarzem, autorem przewodnika po Camino Frances - XXIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie - 1 kwietnia 2017 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O fenomenie Camino de Santiago we współczesnym świecie, świadomym pielgrzymowaniu i planach na przyszłość, porozmawiam z Szymonem Pilarzem, autorem najpopularniejszego i najlepszego (z dotychczas wydanych) przewodnika po Camino Frances. Spotkanie autorskie odbędzie się 1 kwietnia br. (sobota) o godzinie 15:00 w ramach XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Na godzinę przed spotkaniem (od 14:00), Szymon będzie podpisywał przewodniki przy stoisku Wydawnictwa WAM. Zatem, jeśli macie wydanie książkowe lub chcecie nabyć przewodnik z autografem i dedykacją autora, to warto przyjść wcześniej.

Równocześnie w ramach współpracy między Wydawnictwem WAM a Caminodelavida przygotowaliśmy specjalnie dla polskich pielgrzymów kod rabatowy na zakup przewodnika (wydanie papierowe i e-book – pdf) w sklepie internetowym WAM-u. Kod rabatowy (hasło: CAMINODELAVIDA) umożliwia uzyskanie 30% zniżki na przewodnik i jest ważny do końca 31.08.2017 roku. Możecie zakupić przewodnik przez internet i przynieść go na targi do podpisu przez Szymona.

O przewodniku

W pierwszej połowie 2016 roku Wydawnictwo WAM udostępniło polskim pielgrzymom prawdziwe kompendium wiedzy o najpopularniejszym szlaku jakubowym na świecie: Camino Frances. Bogactwo informacji historyczno-kulturalnych zawartych w przewodniku pozwala na świadome pielgrzymowanie. Natomiast dobre mapy umożliwiają elastyczne planowanie każdego dnia wędrówki i życie na szlaku bez wpisywanie się w utarte schematy.

Te peany pochwalne na temat przewodnika i pracy wykonanej przez Szymona nie są spowodowane tylko tym, że w ramach projektu Caminodelavida patronujemy wydaniu. Przede wszystkim doceniamy dobrą pracę i zaangażowanie oraz to, że wreszcie trzymamy w rękach coś czym możemy się pochwalić i nie jest to gorsze od spopularyzowanych za granicą przewodników obcojęzycznych (niemieckich, włoskich czy angielskich). Warto też docenić fakt, że skromne polskie środowisko pielgrzymów jakubowych (niespełna 25 tys. composteli w ciągu ostatnich 14 lat) jest coraz częściej zauważane przez podmioty (jak WAM), które chcą inwestować komercyjnie i tworzyć produkt dla tak niewielkiej grupy odbiorców.

Więcej o przewodniku możecie przeczytać tutaj. Do zobaczenia w sobotę 1 kwietnia o godz. 15:00, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości