Spotkanie z Szymonem Pilarzem, autorem przewodnika po Camino Frances – XXIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie – 1 kwietnia 2017 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie z Szymonem Pilarzem, autorem przewodnika po Camino Frances - XXIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie - 1 kwietnia 2017 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O fenomenie Camino de Santiago we współczesnym świecie, świadomym pielgrzymowaniu i planach na przyszłość, porozmawiam z Szymonem Pilarzem, autorem najpopularniejszego i najlepszego (z dotychczas wydanych) przewodnika po Camino Frances. Spotkanie autorskie odbędzie się 1 kwietnia br. (sobota) o godzinie 15:00 w ramach XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

Na godzinę przed spotkaniem (od 14:00), Szymon będzie podpisywał przewodniki przy stoisku Wydawnictwa WAM. Zatem, jeśli macie wydanie książkowe lub chcecie nabyć przewodnik z autografem i dedykacją autora, to warto przyjść wcześniej.

Równocześnie w ramach współpracy między Wydawnictwem WAM a Caminodelavida przygotowaliśmy specjalnie dla polskich pielgrzymów kod rabatowy na zakup przewodnika (wydanie papierowe i e-book – pdf) w sklepie internetowym WAM-u. Kod rabatowy (hasło: CAMINODELAVIDA) umożliwia uzyskanie 30% zniżki na przewodnik i jest ważny do końca 31.08.2017 roku. Możecie zakupić przewodnik przez internet i przynieść go na targi do podpisu przez Szymona.

O przewodniku

W pierwszej połowie 2016 roku Wydawnictwo WAM udostępniło polskim pielgrzymom prawdziwe kompendium wiedzy o najpopularniejszym szlaku jakubowym na świecie: Camino Frances. Bogactwo informacji historyczno-kulturalnych zawartych w przewodniku pozwala na świadome pielgrzymowanie. Natomiast dobre mapy umożliwiają elastyczne planowanie każdego dnia wędrówki i życie na szlaku bez wpisywanie się w utarte schematy.

Te peany pochwalne na temat przewodnika i pracy wykonanej przez Szymona nie są spowodowane tylko tym, że w ramach projektu Caminodelavida patronujemy wydaniu. Przede wszystkim doceniamy dobrą pracę i zaangażowanie oraz to, że wreszcie trzymamy w rękach coś czym możemy się pochwalić i nie jest to gorsze od spopularyzowanych za granicą przewodników obcojęzycznych (niemieckich, włoskich czy angielskich). Warto też docenić fakt, że skromne polskie środowisko pielgrzymów jakubowych (niespełna 25 tys. composteli w ciągu ostatnich 14 lat) jest coraz częściej zauważane przez podmioty (jak WAM), które chcą inwestować komercyjnie i tworzyć produkt dla tak niewielkiej grupy odbiorców.

Więcej o przewodniku możecie przeczytać tutaj. Do zobaczenia w sobotę 1 kwietnia o godz. 15:00, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.