Nowe albergue w Milladoiro na Camino Portugues

Piotr DrzewieckiAlbergue, News, Peter Alex, Trasa Camino PortuguesLeave a Comment

Nowe albergue w Miladorio na Camino Portugues

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniu wczorajszym (10 marca) arcybiskup Julian Barrio oficjalnie otworzył i pobłogosławił nowe albergue w Milladoiro tuż na przedmieściach Santiago de Compostela. Schronisko powstało z inicjatywy parafii San Jose de Milladoiro i mieści się przy Rúa Palmeiras, s/n.

Oglądając zdjęcia z inauguracji schroniska nie trudno się zgodzić ze słowami pracującego w tej parafii księdza Jose Manuela Guldrisa, że jest to: „komfortowy i przytulny hostel, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych”. Cena za nocleg też wskazuje na poziom hostelu a nie typowego albergue municypalnego, które kosztuje z reguły 6 EUR w Galicji.

W nowym albergue de peregrinos przygotowano 68 miejsc noclegowych w cenie 12 EUR za osobę. Schronisko będzie otwarte 13-23:30 i ma trzy dormitoria dla pielgrzymów. W ramach infrastruktury w schronisku każde łóżko ma prywatną lampkę, jest dostępna pralnia, kuchnia, salon, schowek na rowery i szafka zamykana na klucz oraz darmowe wifi. W cenie za nocleg wliczone jest prześcieradło i ręczniki dla gości (pielgrzymów). Schronisko umożliwia rezerwację miejsc oraz ma wstawione automaty z przekąskami.

Podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie schroniska będzie Asociación de Amigos do Camiño Portugués en Ames e Teo.

Zdjęcie pochodzi ze strony: asociacioncaminoportuguesmilladoiro.gal (fot. Miguel Muñiz)

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości