Nowe albergue w Milladoiro na Camino Portugues

Piotr DrzewieckiAlbergue, News, Peter Alex, Trasa Camino PortuguesLeave a Comment

Nowe albergue w Miladorio na Camino Portugues

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniu wczorajszym (10 marca) arcybiskup Julian Barrio oficjalnie otworzył i pobłogosławił nowe albergue w Milladoiro tuż na przedmieściach Santiago de Compostela. Schronisko powstało z inicjatywy parafii San Jose de Milladoiro i mieści się przy Rúa Palmeiras, s/n.

Oglądając zdjęcia z inauguracji schroniska nie trudno się zgodzić ze słowami pracującego w tej parafii księdza Jose Manuela Guldrisa, że jest to: „komfortowy i przytulny hostel, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych”. Cena za nocleg też wskazuje na poziom hostelu a nie typowego albergue municypalnego, które kosztuje z reguły 6 EUR w Galicji.

W nowym albergue de peregrinos przygotowano 68 miejsc noclegowych w cenie 12 EUR za osobę. Schronisko będzie otwarte 13-23:30 i ma trzy dormitoria dla pielgrzymów. W ramach infrastruktury w schronisku każde łóżko ma prywatną lampkę, jest dostępna pralnia, kuchnia, salon, schowek na rowery i szafka zamykana na klucz oraz darmowe wifi. W cenie za nocleg wliczone jest prześcieradło i ręczniki dla gości (pielgrzymów). Schronisko umożliwia rezerwację miejsc oraz ma wstawione automaty z przekąskami.

Podmiotem odpowiedzialnym za prowadzenie schroniska będzie Asociación de Amigos do Camiño Portugués en Ames e Teo.

Zdjęcie pochodzi ze strony: asociacioncaminoportuguesmilladoiro.gal (fot. Miguel Muñiz)

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.