Nowe albergue w okolicach Villaviciosa na Camino del Norte

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Nowe albergue w Villaviciosa na Camino del Norte

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W Villaviciosa w Asturii na Camino del Norte otwarto nowe albergue. Albergue por donativo la Payariega ma tylko 6 łóżek i oferuje również wspólne śniadanie i kolację. Może 6 miejsc nie robi zbyt dużego wrażenia biorąc pod uwagę prawie 30 tysięcy pielgrzymów podróżujących Camino de Santiago w Asturii w 2016 roku. Jednak zawsze to coś, biorąc pod uwagę problemy z infrastrukturą na mniej uczęszczanych szlakach.

W trakcie ostatniego roku świętego 2010 aż 17 954 pielgrzymów ukończyło Camino del Norte, w 2016 roku było ich 17 312, czyli szlak północny potrzebował aż 6 lat, aby wyrównać poziom. Mając w pamięci wędrówkę w 2010 roku, gdy problemy z noclegami wynikające z dużej liczby pielgrzymów zaczynały się już w Asturii, to ciężko mi sobie wyobrazić w miarę komfortowe warunki pielgrzymowania obecnie. Schronisk nie przybyło, aż tak dużo. Stąd, każde nowe albergue niezmiernie cieszy.

Co ważne w okolicach Carda zmieniono w ubiegłym roku przebieg szlaku Camino del Norte ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to uniknięcia przez pielgrzymów przejścia na styku autostrady A-8 i drogi N-632. Pielgrzymi teraz właśnie idą przez Carda do Villaviciosa omijając ruchliwą drogę N-632.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości