Nowe albergue w okolicach Villaviciosa na Camino del Norte

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Nowe albergue w Villaviciosa na Camino del Norte

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W Villaviciosa w Asturii na Camino del Norte otwarto nowe albergue. Albergue por donativo la Payariega ma tylko 6 łóżek i oferuje również wspólne śniadanie i kolację. Może 6 miejsc nie robi zbyt dużego wrażenia biorąc pod uwagę prawie 30 tysięcy pielgrzymów podróżujących Camino de Santiago w Asturii w 2016 roku. Jednak zawsze to coś, biorąc pod uwagę problemy z infrastrukturą na mniej uczęszczanych szlakach.

W trakcie ostatniego roku świętego 2010 aż 17 954 pielgrzymów ukończyło Camino del Norte, w 2016 roku było ich 17 312, czyli szlak północny potrzebował aż 6 lat, aby wyrównać poziom. Mając w pamięci wędrówkę w 2010 roku, gdy problemy z noclegami wynikające z dużej liczby pielgrzymów zaczynały się już w Asturii, to ciężko mi sobie wyobrazić w miarę komfortowe warunki pielgrzymowania obecnie. Schronisk nie przybyło, aż tak dużo. Stąd, każde nowe albergue niezmiernie cieszy.

Co ważne w okolicach Carda zmieniono w ubiegłym roku przebieg szlaku Camino del Norte ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to uniknięcia przez pielgrzymów przejścia na styku autostrady A-8 i drogi N-632. Pielgrzymi teraz właśnie idą przez Carda do Villaviciosa omijając ruchliwą drogę N-632.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości