Nowe albergue w okolicach Villaviciosa na Camino del Norte

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Nowe albergue w Villaviciosa na Camino del Norte

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W Villaviciosa w Asturii na Camino del Norte otwarto nowe albergue. Albergue por donativo la Payariega ma tylko 6 łóżek i oferuje również wspólne śniadanie i kolację. Może 6 miejsc nie robi zbyt dużego wrażenia biorąc pod uwagę prawie 30 tysięcy pielgrzymów podróżujących Camino de Santiago w Asturii w 2016 roku. Jednak zawsze to coś, biorąc pod uwagę problemy z infrastrukturą na mniej uczęszczanych szlakach.

W trakcie ostatniego roku świętego 2010 aż 17 954 pielgrzymów ukończyło Camino del Norte, w 2016 roku było ich 17 312, czyli szlak północny potrzebował aż 6 lat, aby wyrównać poziom. Mając w pamięci wędrówkę w 2010 roku, gdy problemy z noclegami wynikające z dużej liczby pielgrzymów zaczynały się już w Asturii, to ciężko mi sobie wyobrazić w miarę komfortowe warunki pielgrzymowania obecnie. Schronisk nie przybyło, aż tak dużo. Stąd, każde nowe albergue niezmiernie cieszy.

Co ważne w okolicach Carda zmieniono w ubiegłym roku przebieg szlaku Camino del Norte ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to uniknięcia przez pielgrzymów przejścia na styku autostrady A-8 i drogi N-632. Pielgrzymi teraz właśnie idą przez Carda do Villaviciosa omijając ruchliwą drogę N-632.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.