Koreańska pątniczka zaatakowana na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

Koreańska pątniczka zaatakowana na Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Kilka dni temu informowaliśmy na naszym profilu Facebookowym Caminodelavida o ataku na koreańską pątniczkę w okolicach Los Arcos. Zdarzenie potwierdziła nam Policia Foral, która przekazała poprzez Twittera, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Atak miał miejsce 21 stycznia w godzinach popołudniowych, 3 km przed Los Arcos. 27 letnia kobieta z Korei Południowej została zaatakowana przez około 40 letniego mężczyznę. Napastnik podszedł do niej z nożem w ręku i zażądał oddania wszystkich pieniędzy. Dziewczyna miała przy sobie tylko 10 EUR. Następnie próbował ją zaciągnąć do pobliskiego budynku. Jednak kobieta zaczęła stawiać opór i udało jej się wyrwać. Uciekła w kierunku szlaku, gdzie napotkała innych pielgrzymów. W tym czasie mężczyzna uciekł.

Poszukiwanym jest około 40 letni mężczyzna, 180 cm wzrostu, krótko ostrzyżony, biała skóra, dół przednich zębów ma ciemne wnęki. Miał ze sobą 30 cm nóż i czerwony plecak. W trakcie szamotaniny został ugryziony w palec i krwawił. Napastnik jest poszukiwany w związku z rozbojem z użyciem przemocy i zastraszania a także w sprawie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej.

Trasa między Villamayor de Monjardin a Los Arcos prowadzi głównie polami, na których poza sezonem można spotkać tylko pielgrzymów. W okresie od listopada do końca marca, kiedy to najmniej ludzi wędruje Camino de Santiago, najlepiej wędrować, gdy ma się w zasięgu wzroku inną osobę.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.