Pielgrzym z Wielkiej Brytanii ewakuowany z objawami hipotermii w okolicach Cirueña

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

Pielgrzym z Wielkiej Brytanii ewakuowany z objawami hipotermii w okolicach Cirueña

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniu wczorajszym Guardia Civil wraz z służbami medycznymi uzyskała sygnał od brytyjskiego pielgrzyma, który sygnalizował kłopoty w okolicach Cirueña niedaleko Santo Domingo de la Calzada. Kontakt z nim był utrudniony ponieważ stracił orientację w terenie a dodatkowo był w stanie się porozumieć jedynie w języku angielskim.

Policjanci musieli znaleźć kogoś, kto mówi w języku Szekspira, aby ustalić szczegóły. Okazało się, że jest to pielgrzym rowerowy z symptomami poważnego osłabienia i hipotermii. W związku z tym, że pątnik nie był w stanie podać dokładnej lokalizacji, to ratownicy byli zmuszeni podążać szlakiem w przeciwnym kierunku, aby go namierzyć.

Cała operacja zakończyła się sukcesem, a Anglik został zabrany do ośrodka w Santo Domingo z objawami poważnego niedoboru glukozy i hipotermii.

Źródło: SOS Rioja

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.