Śmierć pielgrzyma na trasie przez Valcarlos na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

Śmierć pielgrzyma na trasie do Valcarlos na Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Smutna wiadomość dotarła do mnie z pogranicza francusko-hiszpańskiego. W godzinach wieczornych ratownicy z psami znaleźli ciało 54 letniego pielgrzyma z Hiszpanii, który zmarł niedaleko Roncesvalles. Równocześnie uratowano w stanie hipotermii 26 letnią kobietę z Chin, która zaginęła w tym samym czasie.

Wszystkie wydarzenia miały miejsce w piątek i sobotę. W godzinach wieczornych w piątek ratownicy odebrali informację o zaginięciu dwojga pielgrzymów. Chinkę udało się uratować około 14:30 w okolicach Ibañeta i przewieźć do szpitala w Pamplonie. Niestety tyle szczęścia nie miał Hiszpan, którego ciało znaleziono w trudno dostępnym obszarze przed godziną 18:00.

To pierwsza śmierć w Pirenejach w nadchodzącym sezonie zimowym. Co ważne pielgrzymi nie szli tzw. drogą napoleońską, która została oficjalnie zamknięta 1 listopada.

Istotne w tym wydarzeniu jest to, że w Biurze Pielgrzyma w Saint Jean Pied de Port przekazano tym pielgrzymom informacje o warunkach na szlaku (śnieg, deszcz, mgła). Jak donoszą pracownicy niestety ich uwagi nie są brane zawsze poważnie i w konsekwencji dochodzi do tragedii. Tak jak w tym przypadku.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.