Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało członkiem Europejskiej Federacji Camino de Santiago w trakcie odbywającego się w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Oprócz Polski w skład Federacji weszło również niemieckie miasto Rothenburg Ob Der Tauber oraz Stowarzyszenie Camino de Santiago na Litwie.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego stał się tym samym jedyną organizacją w Polsce, która weszła w skład federacji. Przyjął tym samym rolę reprezentanta całej społeczności związanej z Camino de Santiago w naszym kraju.

Europejska Federacja Camino de Santiago została założona w 2011 roku w celu nadania ponadnarodowego wymiaru pielgrzymowaniu do grobu świętego Jakuba i konsolidacji drogi świętego Jakuba jako pierwszego europejskiego szlaku kulturowego. Aktualnie jest organem zarządzającym i certyfikującym drogi świętego Jakuba w Europie.

Kujawsko-Pomorskie stało się członkiem Federacji podczas trwającego 26-27 października w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Forum jest cyklicznym spotkaniem poświęconym szlakom kulturowym, w którym uczestniczą organizacje rządowe i pozarządowe, podmioty prywatne, czy touroperatorzy. Na oficjalnych i nieoficjalnych spotkaniach wymieniane są doświadczenia i omawiane wyzwania dotyczące szlaków kulturowych Europy.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości