Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało członkiem Europejskiej Federacji Camino de Santiago w trakcie odbywającego się w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Oprócz Polski w skład Federacji weszło również niemieckie miasto Rothenburg Ob Der Tauber oraz Stowarzyszenie Camino de Santiago na Litwie.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego stał się tym samym jedyną organizacją w Polsce, która weszła w skład federacji. Przyjął tym samym rolę reprezentanta całej społeczności związanej z Camino de Santiago w naszym kraju.

Europejska Federacja Camino de Santiago została założona w 2011 roku w celu nadania ponadnarodowego wymiaru pielgrzymowaniu do grobu świętego Jakuba i konsolidacji drogi świętego Jakuba jako pierwszego europejskiego szlaku kulturowego. Aktualnie jest organem zarządzającym i certyfikującym drogi świętego Jakuba w Europie.

Kujawsko-Pomorskie stało się członkiem Federacji podczas trwającego 26-27 października w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Forum jest cyklicznym spotkaniem poświęconym szlakom kulturowym, w którym uczestniczą organizacje rządowe i pozarządowe, podmioty prywatne, czy touroperatorzy. Na oficjalnych i nieoficjalnych spotkaniach wymieniane są doświadczenia i omawiane wyzwania dotyczące szlaków kulturowych Europy.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.