Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Kujawsko-Pomorskie stawia na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało członkiem Europejskiej Federacji Camino de Santiago w trakcie odbywającego się w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Oprócz Polski w skład Federacji weszło również niemieckie miasto Rothenburg Ob Der Tauber oraz Stowarzyszenie Camino de Santiago na Litwie.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego stał się tym samym jedyną organizacją w Polsce, która weszła w skład federacji. Przyjął tym samym rolę reprezentanta całej społeczności związanej z Camino de Santiago w naszym kraju.

Europejska Federacja Camino de Santiago została założona w 2011 roku w celu nadania ponadnarodowego wymiaru pielgrzymowaniu do grobu świętego Jakuba i konsolidacji drogi świętego Jakuba jako pierwszego europejskiego szlaku kulturowego. Aktualnie jest organem zarządzającym i certyfikującym drogi świętego Jakuba w Europie.

Kujawsko-Pomorskie stało się członkiem Federacji podczas trwającego 26-27 października w Wilnie forum poświęconego szlakom kulturowym Europy. Forum jest cyklicznym spotkaniem poświęconym szlakom kulturowym, w którym uczestniczą organizacje rządowe i pozarządowe, podmioty prywatne, czy touroperatorzy. Na oficjalnych i nieoficjalnych spotkaniach wymieniane są doświadczenia i omawiane wyzwania dotyczące szlaków kulturowych Europy.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości