IV piekarski festiwal „Na pielgrzymich szlakach”

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

IV piekarski festiwal "Na Pielgrzymich Szlakach"

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W najbliższą sobotę, 22 października, już po raz czwarty odbędzie się w Piekarach Śląskich festiwal „Na pielgrzymich szlakach„. W auli przy bazylice piekarskiej będzie można przez 5 godzin posłuchać opowieści związanych z pielgrzymowaniem w różnych częściach świata. Program przedstawia się następująco:

16:00 1500 na 1050 – na nogach do Rzymu – Kamil Kątny, Wojciech Janosz

Młodzieńcy z Katowic pielgrzymowali ze swego miasta do Rzymu. W ciągu 40 dni dotarli do Wiecznego Miasta pokonując 1500 km. Dziękowali za 1050-lecie chrztu Polski, za Światowe Dni Młodzieży, za dar wiary.
www.1500na1050.pl

16:40 Pieszo przez Afrykę Wschodnią – Uganda i Rwanda tak blisko a jednak tak daleko – Darwina Matuszczak

Małżeństwo Darwina i Jacek pielgrzymowali pieszo z Ugandy do Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie. Pielgrzymując modlili się o pokój i pojednanie w Afryce. Przeżyli niezwykłe ponad miesięczne doświadczenie prawdziwej Afryki. Przy okazji pielgrzymki udało im się zebrać 12tys zł na przedszkole prowadzone przez polskie siostry w Rwandzie. www.naszewedrowanie.blogspot.com

17:20 1000km po drogach i bezdrożach Portugalii – Anna Fijałkowska

Anna czwarty raz wyruszyła w pielgrzymkę drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela. Tym razem znaczna część trasy biegła poza wyznaczonymi szlakami. Zmagania z trudnościami samotnego pielgrzymowania przeplatane były radosnymi doświadczeniami Drogi i zachwytem nad pięknem Portugalii.

18:00 Camino de Madalena, Żarty Matki Bożej i róże w skarpetkach, czyli o tym jak w Drodze trzymam się różańca – Magdalena Goik

Czy da się osiągnąć cel, mimo że się do celu nie doszło? Magdalena odpowie na to pytanie a także podpowie, dlaczego warto oddać prowadzenie Bogu i jak przełożyć Camino na swoje życie.

18:40 Misja JuT – Niniwa Team

8000 km w 8 tygodni. 38 uczestników rowerowej pielgrzymki zmagało się z własnymi słabościami w drodze dookoła Morza Czarne prosząc o Boże Miłosierdzie dla świata w Misji Jezu Ufam Tobie.
www.niniwateam.pl

 

19:20 Biegiem z Polski do Santiago – August Jakubik

Ultramaratończyk i rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym podjął wyzwanie dobiegnięcia do św. Jakuba. Pokonanie dystansu prawie 3000km z Rudy Śląskiej do Santiago de Compostela zajęło mu 43 dni.
www.augustjakubik.pl

20:00 Nowa Droga – projekcja filmu

Film w reżyserii Jana Borowca, jest zapisem pielgrzymki, drogi w którą ruszają dwie osoby: Opiekun – Jacek, historyk z doświadczeniem w pielgrzymowaniu oraz młody człowiek, który właśnie opuścił celę zakładu karnego w ramach zwolnienia warunkowego.

W ciągu 30 dni pokonują 900 km szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. Wsie i miasta, las, pole, asfalt. Kościoły i domy zwykłych ludzi. Droga z każdym dniem zmienia młodego człowieka. Zauważa, że są ludzie, którym zależy na nim, bez względu na to, co zrobił i kim jest. Po drodze spotykają niesamowitych ludzi, którzy goszczą ich albo zapraszają z drogi do siebie na coś do zjedzenia. Kiedy dowiadują się że wyszedł właśnie z zakładu karnego, nie są tym faktem przerażeni ani zdziwieni. Dzięki takim osobom spotkanym po drodze młody człowiek zaczyna się zmieniać.

Zwiastun filmu https://vimeo.com/106588187


Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.