IV piekarski festiwal „Na pielgrzymich szlakach”

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

IV piekarski festiwal "Na Pielgrzymich Szlakach"

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W najbliższą sobotę, 22 października, już po raz czwarty odbędzie się w Piekarach Śląskich festiwal „Na pielgrzymich szlakach„. W auli przy bazylice piekarskiej będzie można przez 5 godzin posłuchać opowieści związanych z pielgrzymowaniem w różnych częściach świata. Program przedstawia się następująco:

16:00 1500 na 1050 – na nogach do Rzymu – Kamil Kątny, Wojciech Janosz

Młodzieńcy z Katowic pielgrzymowali ze swego miasta do Rzymu. W ciągu 40 dni dotarli do Wiecznego Miasta pokonując 1500 km. Dziękowali za 1050-lecie chrztu Polski, za Światowe Dni Młodzieży, za dar wiary.
www.1500na1050.pl

16:40 Pieszo przez Afrykę Wschodnią – Uganda i Rwanda tak blisko a jednak tak daleko – Darwina Matuszczak

Małżeństwo Darwina i Jacek pielgrzymowali pieszo z Ugandy do Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie. Pielgrzymując modlili się o pokój i pojednanie w Afryce. Przeżyli niezwykłe ponad miesięczne doświadczenie prawdziwej Afryki. Przy okazji pielgrzymki udało im się zebrać 12tys zł na przedszkole prowadzone przez polskie siostry w Rwandzie. www.naszewedrowanie.blogspot.com

17:20 1000km po drogach i bezdrożach Portugalii – Anna Fijałkowska

Anna czwarty raz wyruszyła w pielgrzymkę drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela. Tym razem znaczna część trasy biegła poza wyznaczonymi szlakami. Zmagania z trudnościami samotnego pielgrzymowania przeplatane były radosnymi doświadczeniami Drogi i zachwytem nad pięknem Portugalii.

18:00 Camino de Madalena, Żarty Matki Bożej i róże w skarpetkach, czyli o tym jak w Drodze trzymam się różańca – Magdalena Goik

Czy da się osiągnąć cel, mimo że się do celu nie doszło? Magdalena odpowie na to pytanie a także podpowie, dlaczego warto oddać prowadzenie Bogu i jak przełożyć Camino na swoje życie.

18:40 Misja JuT – Niniwa Team

8000 km w 8 tygodni. 38 uczestników rowerowej pielgrzymki zmagało się z własnymi słabościami w drodze dookoła Morza Czarne prosząc o Boże Miłosierdzie dla świata w Misji Jezu Ufam Tobie.
www.niniwateam.pl

 

19:20 Biegiem z Polski do Santiago – August Jakubik

Ultramaratończyk i rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym podjął wyzwanie dobiegnięcia do św. Jakuba. Pokonanie dystansu prawie 3000km z Rudy Śląskiej do Santiago de Compostela zajęło mu 43 dni.
www.augustjakubik.pl

20:00 Nowa Droga – projekcja filmu

Film w reżyserii Jana Borowca, jest zapisem pielgrzymki, drogi w którą ruszają dwie osoby: Opiekun – Jacek, historyk z doświadczeniem w pielgrzymowaniu oraz młody człowiek, który właśnie opuścił celę zakładu karnego w ramach zwolnienia warunkowego.

W ciągu 30 dni pokonują 900 km szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. Wsie i miasta, las, pole, asfalt. Kościoły i domy zwykłych ludzi. Droga z każdym dniem zmienia młodego człowieka. Zauważa, że są ludzie, którym zależy na nim, bez względu na to, co zrobił i kim jest. Po drodze spotykają niesamowitych ludzi, którzy goszczą ich albo zapraszają z drogi do siebie na coś do zjedzenia. Kiedy dowiadują się że wyszedł właśnie z zakładu karnego, nie są tym faktem przerażeni ani zdziwieni. Dzięki takim osobom spotkanym po drodze młody człowiek zaczyna się zmieniać.

Zwiastun filmu https://vimeo.com/106588187


Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości