Spotkanie w Toruniu – Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą? – 11 maja 2016 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Toruń jest jednym z ważniejszych miejsc na mapie Camino de Santiago w Polsce. Stąd z dużą radością informuję o kolejnym spotkaniu organizowanym przez Pracownię Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK poświęconym fenomenowi Camino de Santiago.

Tym razem swoim doświadczeniem Camino podzieli się ks. Dariusz Doburzyński, który przed laty pokonał Drogę św. Jakuba ze Szczecina do Santiago de Compostela. Następnie napisał książkę „Camino znaczy Droga”, którą wielu z Caminowiczów ma w swoich biblioteczkach. Ksiądz Darek będzie opowiadał o tym „Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą?„.  Znając go, to będzie na pewno ciekawa opowieść nie pozbawiona interakcji z uczestnikami.

W trakcie spotkania będzie można również usłyszeć z pierwszej ręki o projektach dotyczących Camino de Santiago, m.in. o projekcie Xacopedii – Internetowej Encyklopedii Jakubowej oraz powstających e-bookach o Drodze św. Jakuba.

Jednak to nie wszystko, ponieważ będzie również można posłuchać o Badaniu polskich pielgrzymów Camino de Santiago, które przeprowadziliśmy wspólnie z Pawłem Chmielowskim z TRiC, Łukaszem Śledzieckim z Gdzie indziej. Taka niespodzianka dla Torunia i okolic. Tym bardziej zatem zapraszam jutro, tj. 11 maja o godz. 19:00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK przy ulicy Gagarina 37 na godzinę 19:00.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.