Spotkanie w Toruniu – Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą? – 11 maja 2016 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Toruń jest jednym z ważniejszych miejsc na mapie Camino de Santiago w Polsce. Stąd z dużą radością informuję o kolejnym spotkaniu organizowanym przez Pracownię Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK poświęconym fenomenowi Camino de Santiago.

Tym razem swoim doświadczeniem Camino podzieli się ks. Dariusz Doburzyński, który przed laty pokonał Drogę św. Jakuba ze Szczecina do Santiago de Compostela. Następnie napisał książkę „Camino znaczy Droga”, którą wielu z Caminowiczów ma w swoich biblioteczkach. Ksiądz Darek będzie opowiadał o tym „Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą?„.  Znając go, to będzie na pewno ciekawa opowieść nie pozbawiona interakcji z uczestnikami.

W trakcie spotkania będzie można również usłyszeć z pierwszej ręki o projektach dotyczących Camino de Santiago, m.in. o projekcie Xacopedii – Internetowej Encyklopedii Jakubowej oraz powstających e-bookach o Drodze św. Jakuba.

Jednak to nie wszystko, ponieważ będzie również można posłuchać o Badaniu polskich pielgrzymów Camino de Santiago, które przeprowadziliśmy wspólnie z Pawłem Chmielowskim z TRiC, Łukaszem Śledzieckim z Gdzie indziej. Taka niespodzianka dla Torunia i okolic. Tym bardziej zatem zapraszam jutro, tj. 11 maja o godz. 19:00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK przy ulicy Gagarina 37 na godzinę 19:00.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości