Łukasz Supergan – z Polski do Santiago de Compostela

Piotr DrzewieckiFilmy z Camino, NewsLeave a Comment

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Łukasz Supergan w człowiek znany w środowisku podróżniczym. Wędrował po Karpatach, Iranie. Napisał książkę „Pustka wielkich dusz”. Pasjonuje się górami i fotografią. Człowiek z pasją. W 2013 roku przeszedł z Warszawy do Santiago de Compostela. Potem w Gdyni na Kolosach pokazał prezentację 12 milionów kroków i dostał za swoją pielgrzymkę do Santiago Kolosa w kategorii Wyczyn Roku.

Byli za pewne tacy, którzy szli przed nim do Santiago, ale szersze grono odbiorców nie słyszało o nich. Natomiast coraz częściej Ci co idą po Nim, traktują go jako źródło inspiracji czy w ogóle pierwszej informacji o Camino de Santiago.

Własnie wypuścił wspólnie krótki filmik zrealizowany przez Grzegorza Sirociuka, Damiana Wierzchowskiego i Bartosza Dragana o swoim Camino, o którym dowiedział się… na dworcu w Taszkiencie. Nie miał mieszkania, nie miał pracy, właściwie nie miał kasy, ale ruszył w Drogę świętego Jakuba. Można? Można. Polecam, lepszej reklamy Camino nie można zrobić.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości