Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu 11 marca 2016 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

11 marca br. roku po godz. 19:00 w Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone Camino de Santiago. Tradycyjnie zaprasza na nie ks. Piotr Roszak razem z Pracownią Szlaku Świętego Jakuba działającą przy Wydziale Teologicznym UMK.

Tym razem na spotkaniu pojawi się kilku profesorów z Hiszpanii, którzy uczestniczą w projekcie badającym początku kultu św. Jakuba w Hiszpanii. Będą to prof. Enrique Alarcon (Pamplona), ks. Alejandro Barral, kanonik Katedry Compostelańskiej i wieloletni dyrektor Muzeum Katedralnego w Santiago, prof. Anton Pazos z La Coruna, prof. Miguel Angel Belmonte i prof. Marcin Kazmierczak, obaj z Barcelony. Każdy z nich krótko przedstawi swoje spojrzenie na dzisiejsze i dawniejsze Camino, a ich wystąpienia oczywiście będą tłumaczone. Następnie będzie okazja do pytań i rozmowy…

Pielgrzymi z Torunia zyskują wyjątkową szansę, aby z pierwszej ręki  dowiedzieć się na temat postępów badań nad Camino, w których uczestniczy również UMK. Do zobaczenia 11 marca br. o godz. 19:00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.