Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu 11 marca 2016 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

11 marca br. roku po godz. 19:00 w Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone Camino de Santiago. Tradycyjnie zaprasza na nie ks. Piotr Roszak razem z Pracownią Szlaku Świętego Jakuba działającą przy Wydziale Teologicznym UMK.

Tym razem na spotkaniu pojawi się kilku profesorów z Hiszpanii, którzy uczestniczą w projekcie badającym początku kultu św. Jakuba w Hiszpanii. Będą to prof. Enrique Alarcon (Pamplona), ks. Alejandro Barral, kanonik Katedry Compostelańskiej i wieloletni dyrektor Muzeum Katedralnego w Santiago, prof. Anton Pazos z La Coruna, prof. Miguel Angel Belmonte i prof. Marcin Kazmierczak, obaj z Barcelony. Każdy z nich krótko przedstawi swoje spojrzenie na dzisiejsze i dawniejsze Camino, a ich wystąpienia oczywiście będą tłumaczone. Następnie będzie okazja do pytań i rozmowy…

Pielgrzymi z Torunia zyskują wyjątkową szansę, aby z pierwszej ręki  dowiedzieć się na temat postępów badań nad Camino, w których uczestniczy również UMK. Do zobaczenia 11 marca br. o godz. 19:00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości