Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu 11 marca 2016 roku

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Spotkanie nt. Camino de Santiago w Toruniu

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

11 marca br. roku po godz. 19:00 w Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone Camino de Santiago. Tradycyjnie zaprasza na nie ks. Piotr Roszak razem z Pracownią Szlaku Świętego Jakuba działającą przy Wydziale Teologicznym UMK.

Tym razem na spotkaniu pojawi się kilku profesorów z Hiszpanii, którzy uczestniczą w projekcie badającym początku kultu św. Jakuba w Hiszpanii. Będą to prof. Enrique Alarcon (Pamplona), ks. Alejandro Barral, kanonik Katedry Compostelańskiej i wieloletni dyrektor Muzeum Katedralnego w Santiago, prof. Anton Pazos z La Coruna, prof. Miguel Angel Belmonte i prof. Marcin Kazmierczak, obaj z Barcelony. Każdy z nich krótko przedstawi swoje spojrzenie na dzisiejsze i dawniejsze Camino, a ich wystąpienia oczywiście będą tłumaczone. Następnie będzie okazja do pytań i rozmowy…

Pielgrzymi z Torunia zyskują wyjątkową szansę, aby z pierwszej ręki  dowiedzieć się na temat postępów badań nad Camino, w których uczestniczy również UMK. Do zobaczenia 11 marca br. o godz. 19:00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości