Nowe albergue w Fonsagrada

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Casa Pasarin Fonsagrada

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W miejscowości Fonsagrada na szlaku Camino Primitivo otwarto nowe albergue municypalne dla pielgrzymów. Powstało w Casa Pasarín, którą władze miasteczka przeznaczyły na przystosowanie dla pielgrzymów. Władze Galicji wyłożyły środki w wysokości ponad 0,6 mln EUR na renowację. Nowe schronisko znajduje się tuż obok kościoła na Rua San Roque.

W lipcu 2015 roku Camino Primitivo wraz z innymi szlakami północnymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można spodziewać się wzrostu pielgrzymów na tym szlaku. Tym bardziej, że władze Galicji w planie przygotowań do kolejnego roku świętego w 2021 roku położyły duży nacisk na rozwój pozostałych szlaków.

Na Camino Primitivo począwszy od 2004 roku nastąpił ponad 2 krotny wzrost liczby pielgrzymów. Z 4 876 pątników w roku świętym 2004 do 11 471 w 2015 roku. To dużo biorąc pod uwagę małą popularność szlaku oraz kiepską logistykę.

Źródło: www.turgalicia.es

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.