Nowe albergue w Fonsagrada

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Casa Pasarin Fonsagrada

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W miejscowości Fonsagrada na szlaku Camino Primitivo otwarto nowe albergue municypalne dla pielgrzymów. Powstało w Casa Pasarín, którą władze miasteczka przeznaczyły na przystosowanie dla pielgrzymów. Władze Galicji wyłożyły środki w wysokości ponad 0,6 mln EUR na renowację. Nowe schronisko znajduje się tuż obok kościoła na Rua San Roque.

W lipcu 2015 roku Camino Primitivo wraz z innymi szlakami północnymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można spodziewać się wzrostu pielgrzymów na tym szlaku. Tym bardziej, że władze Galicji w planie przygotowań do kolejnego roku świętego w 2021 roku położyły duży nacisk na rozwój pozostałych szlaków.

Na Camino Primitivo począwszy od 2004 roku nastąpił ponad 2 krotny wzrost liczby pielgrzymów. Z 4 876 pątników w roku świętym 2004 do 11 471 w 2015 roku. To dużo biorąc pod uwagę małą popularność szlaku oraz kiepską logistykę.

Źródło: www.turgalicia.es

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości