Muszla dla Denise Thiem – zamordowanej pątniczki z USA

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Muszla dla Denise Thiem - zamordowanej pątniczki z USA

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Tydzień temu pisałem o znalezieniu ciała pielgrzyma w okolicach Astorgi. Policja ujawnia coraz więcej faktów związanych z morderstwem. M.in. podejrzewa sprawcę, że specjalnie malował żółte strzałki, które miały zmylić pielgrzymów i doprowadzić ich do jego domu. Zakończyła się też sekcja zwłok, która potwierdziła, że znaleziono ciało Denise. Zginęła od ciosu w głowę, gdy prosiła swojego zabójcę o wskazanie właściwej drogi.

Przez ostatnie 5 miesięcy wszyscy związani z Camino de Santiago żyli w niepewności co do losów Denise. Społeczność zmobilizowała się i wspierała rodzinę w poszukiwaniach i nagłośnieniu sprawy. W mediach społecznościowych pojawiały się ciągle informacje o poszukiwaniach. Albergues prawie na każdym szlaku były oklejone komunikatem o jej zaginięciu. Pielgrzymi wzajemnie się ostrzegali i starali się nie wędrować samotnie na odcinku od Astorgi do O Cebreiro.

Pojawiło się zjawisko wspólnoty, która razem żyła i łączyła się z rodziną w bólu związanym z tajemniczym zniknięciem pątniczki z USA. Teraz, gdy wiemy nieco więcej o okolicznościach jej śmierci, warto uświadomić sobie – mnie też to mogło spotkać.

W ubiegłą środę w Santiago de Compostela w katedrze została odprawiona msza święta w intencji zmarłej Denise. Mieszkańcy Astorgi uczcili jej pamięć apelem i paleniem zniczy. Również My – Pielgrzymi chcielibyśmy uhonorować i symbolicznie dokończyć jej pielgrzymkę do grobu świętego Jakuba.

Poniżej przetłumaczyłem dla Was komunikat („MUSZLA DLA DENISE”) ludzi związanych z Camino de Santiago, którzy wspierali rodzinę Denise w trudnych chwilach. Podpisuję się pod nim dwoma rękami. Moja muszla jest w Drodze. Udostępnijcie proszę informację wśród swoich znajomych, przyjaciół, na polskojęzycznych grupach w mediach społecznościowych czy na forach internetowych poświęconych Drodze Świętego Jakuba. Plik jest grafiką, aby łatwiej można było udostępnić.

Oprócz niej dorzucam Modlitwę.

Denise in memoriam

Poniżej na mapie została wskazana przeze mnie lokalizacja Biura, gdzie można zostawić muszle. Oryginał komunikatu w języku angielskim znajduje się na stronie: caminodesantiago.me. Dziękuję J. za korektę treści tłumaczenia. Zdjęcia pochodzą ze strony http://astorgaredaccion.com/.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.