Wystawa fotografii Jana Pozowskiego z Camino del Norte w Klubie Muza w Sosnowcu

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

Wystawa fotografii Jana Pozowskiego

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniach 3-30 września 2015 roku w Sosnowcu będzie można obejrzeć wystawę fotografii Jana Pozowskiego z jego wyprawy Camino del Norte. Wystawa będzie dostępna w klubie jazzowym Muza na ulicy Warszawskiej 2. Wernisaż wystawy został zaplanaowany na 3 września na godz. 19:00 i połączono go z mini recitalem jazzowym w wykonaniu Karoliny Śleziak (wokal) i Bartosza Kalickiego (piano). Organizatorem przedsięwzięcia jest Ewa Kościańska, która podesłała nam info na maila o tym wydarzeniu.

Zatem Sosnowiec i okolice macie szansę obejrzeć fajne fotki z jednego z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Jan Pozowski postanowił przemierzyć go rowerem. Podczas swojej 10 dniowej rowerowej podróży uchwycił aparatem fotograficznym nie tylko imponujące pejzaże, ale także szeroko rozumianą wielobarwność Hiszpanii. W prezentowanych zdjęciach odnajdziemy niepowtarzalny klimat uwiecznionych miejsc.Wystawa Jana Pozowskiego poza dokumentacją wyprawy to również również zatrzymany czas, chwile, momenty.

Jan Pozowski – absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalista w dziedzinie Geoturystyki oraz Turystyki Obiektów Poprzemysłowych. W czasie studiów zajmował się dokumentacją fotograficzną obiektów poprzemysłowych na Śląsku. W ramach stypendium naukowego w Niemczech opracował dla Światowego Dziedzictwa UNESCO RAMMELSBERG w Niemczech wirtualną podróż przez Muzeum oraz jego podziemną część górniczą. W celu zbadania atrakcyjności i poprawności przeprowadzonej rewitalizacji głównych komercyjnych obiektów poprzemysłowych na Śląsku przygotował analizę porównawczą wzorującą się na standardach UNESCO oraz obiektu RAMMELSBERG. Po zakończeniu studiów dalej aktywnie fotografuje i dokumentuje wciąż zamykane i niszczone poprzemysłowe relikwie dawnego Śląska. W wolnych chwilach podróżuje rowerem, czego świadectwem jest ta o to wystawa.
Ewa Kościańska – absolwentka filologii romańskiej w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki na Uniwersytecie Śląskim. Na swoim koncie ma organizację wystaw malarskich: Aleksandry Kalety (Teatrze Zagłębia w Sosnowcu), Barbary Baltis (Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach) oraz wystawy fotograficznej Karoliny Łoś (Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu). Prowadziła spotkania z artystami: np. z Januszem Radkiem. Ponadto organizowała spektakle teatralne m.in. „Haute Surveillance” w reż. E. Laskiewicz (premiera: Teatr Korez, Katowice). Pomysłodawczyni pierwszej edycji Przeglądu Amatorskich Teatrów Francuskojęzycznych – Les Rencontres de Jeunes Theatres de Sosnowiec (Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki w Sosnowcu). Swoje artykuły publikowała m.in. w magazynie kulturalnym SOSN.ART, francuskiej gazecie La FENETRE, Dzienniku Zachodnim. Współpracuje z aktorem i wokalistą Arturem Gotzem. Koordynowała prace związane z wydaniem jego płyt „Obiekt Seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP2. Ponadto, brała udział w pracach nad wydaniem płyty zespołu bluesowego „Marek Makaron Trio”. Wyróżniona w ogólnopolskiej akcji Ambasador Doliny Kreatywnej organizowanej przez Telewizję Polską. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze oraz zatrzymywać myśli przelewając je na papier.

Info o wydarzeniu na www.kiepura.pl

Zdjęcia z wpisu pochodzą ze strony www.kiepura.pl i są autorstwa Jana Pozowskiego.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na: