VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Droga św. Jakuba w Polsce – historia, teraźniejszość, przyszłość”

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Droga św. Jakuba w Polsce – przeszłość i teraźniejszość

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniach 4-6 września 2015 roku w Krakowie, Michałowicach i Więcławicach Starych odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa zatytułowana: „Droga św. Jakuba w Polsce – historia, teraźniejszość, przyszłość. W 10. rocznicę otwarcia pierwszego polskiego odcinka Camino de Santiago”.

Zapisy na uczestnictwo zostały przedłużone do 30 sierpnia br. Macie jeszcze czas, aby się zgłosić.

Rozpoczęcie konferencji odbędzie się 4 września 2015 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice (Pl. J. Piłsudskiego 2; Michałowice). Organizator zapewnia transport z Krakowa do Michałowic. Odjazd autokaru o godz. 15:45 spod Hotelu Wyspiański (dawny Dom Turysty, ul. Kopernika w Krakowie).

Miejscem obrad drugiego dnia konferencji będzie aula Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (ul. Bernardyńska 3). Zakończenie konferencji zaplanowano w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych – 6 września 2015 r. o godz. 15.00.

Planowana konferencja jest już ósmym spotkaniem, poświęconym w całości problematyce genezy i funkcjonowania Drogi św. Jakuba oraz kultu Jakuba Starszego Apostoła w Polsce i na świecie.

Jednym z celów konferencji jest wzajemna wymiana informacji o polskim dorobku w zakresie stanu badań naukowych i podejmowanych działaniach organizacyjnych związanych z kultem św. Jakuba, szczególnie w Polsce.

Wszelkie pytania w sprawie konferencji możecie kierować na adres e-mail: konferencja@swjakub.pl

Program do pobrania jako PDF.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na: