Carta Peregrina z Sahagun – certyfikat połowy szlaku Camino Frances

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter AlexLeave a Comment

Carta Peregrina z Sahagun - certyfikat połowy szlaku Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Połowa drogi na Camino Frances

W przypadku hiszpańskiego odcinka Camino Frances geograficznie połowa drogi, gdy rozpoczęliśmy swoją wędrówkę w Roncesvalles. Kamień milowy znajduje się na przedmieściach Sahagun. Oczywiście startujący z Saint Jean Pied de Port połowę swojego Camino znajdą nieco wcześniej w okolicach Terradillos de los Templarios.

Czym jest Carta Peregrina?

Kilka lat temu lokalne Asociación de Amigos del Camino de Santiago de Sahagún y Comarca w porozumieniu z władzami przygotowały propozycję, aby uhonorować pielgrzymów, którzy docierają do Sahagun z Roncesvalles. Przygotowano pięknie kaligrafowany dokument, o którym niektórzy mówią, że podoba im się bardziej niż compostelka a jednocześnie dodaje otuchy do pokonania drugiej połowy szlaku.

Carta Peregrina ma promować nie tylko zapomniane nieco Sahagun, które przez lata straciło na znaczeniu w Hiszpanii. Jednak również ma skłonić pielgrzymów do wizyty w Convento de San Francisco – Iglesia de La Peregrina. Jego początki sięgają fundacji przez króla Alfonsa X aż 1257 roku i tylko w kompleksie klasztornym znajdującym się na wzgórzu u wyjścia z miasteczka można uzyskać certyfikat.

Aha, i jak będziecie przypadkiem w Sahagun, to warto wpaść do restauracji na rynku prowadzonej przez małżeństwo z Polski. Lokal nazywa się Bar Restaurante La Taberna de Miguel. Dobre jedzenie.

Carta Peregrina - Piotr Bogdanowicz

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na: