1,7 mln EUR inwestycji w usprawnienie Camino Frances w Galicji

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter AlexLeave a Comment

1,7 mln EUR inwestycji w usprawnienie Camino Frances w Galicji

We wpisie Bezpieczeństwo na Camino de Santiago informowałem ostatnio o dwóch wypadkach na trasie między O Pedrouzo a Santiago de Compostela. Samochody potrąciły dwoje pielgrzymów na przełomie maja i czerwca. We czwartek doszły mnie słuchy, że rząd Galicji przeznaczył 1,7 mln EUR na inwestycje na szlaku Camino Frances. Sporo środków ma zostać przeznaczonych na poprawienie bezpieczeństwa na słynnej trasie N-547, na której dochodzi często do potrąceń pątników. Pamiętacie zapewne, jak szlak przecina szosę, a samochody wcale nie zwalniają. Dobrze, że wreszcie coś z tym zrobią.

Część środków ma zostać przeznaczona także na inwestycje związane z zabytkami w miejscowościach Paradela, O Cebreiro, Portomarin, Samos i Tricastela. W 2016 roku ponad 1,1 mln EUR zostanie przeznaczone na konserwację szlaku biegnącego wzdłuż autostrady A-6 (411,5-420,3 km i 467,9-480 km) w prowincji Lugo.

Trzeba przyznać Hiszpanom, że umieją korzystać z Camino de Santiago i w nie inwestować. Szczególnie w Galicji, gdzie pielgrzymi zostawiają najwięcej kasy.