Fuegos del Apostol 2015 – coś czego nie było do tej pory

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter Alex1 Comment

Fuegos del Apostol 2015 - coś czego do tej pory nie było

Plan Fiesta de Santiago dostępny jest już od kilku dni w sieci i w zasadzie wiemy wszystko na temat przebiegu uroczystości. Wczoraj ujawniono szczegóły związane z Fuegos del Apostol 2015 i zapowiada się coś czego do tej pory nie mieliśmy szansy oglądać.

Po raz pierwszy w historii mapping nie będzie odbywał się tylko na fasadzie katedry, ale obejmie również Pazo de Raxoi. Tematem tegorocznej projekcji i pokazu fajerwerków będą obchody 30 rocznicy wpisania Santiago de Compostela na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (1985 rok).

Opowieść o historii miasta zostanie rozrzucona między fasady dwóch budynków stojących naprzeciw siebie na Praza do Obradorio. Równocześnie jej dopełnieniem będą pokazy świetlne i pirotechniczne rozstawione w innych częściach placu (Hostal dos Reis Católicos i budynkiem rektoratu Uniwersytetu w Santiago de Compostela.

Przedstawienie będzie składało się z 7 odrębnych aktów, które będą pokazywały rdzenne elementy kultury galicyjskiej, Camino de Santiago oraz najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście.

Co ważne, po raz pierwszy w spektaklu weźmie również udział czynnik ludzki w postaci aktorów i zespołu dudziarzy oraz innych muzyków, którzy stworzą na żywo ścieżkę dźwiękową do opowieści o Santiago.

Zapowiada się niesamowity wielowymiarowy pokaz łączący w sobie występy prawdziwych muzyków, efekty świetlne, sztuczne ognie. Kojarzycie panoramy 360 stopni? Już teraz żałuję, że mnie nie będzie na Praza do Obradorio 24 lipca o 23:30.

Fuegos del Apostol 2015 online

Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można obejrzeć online transmisję z Fuegos del Apostol. Na stronie CRTVG widać już zapowiedź programu, który rozpocznie się o 22:00 24 lipca. Transmisja online będzie dostępna pod tym adresem: http://www.crtvg.es/tvg/tvg-en-directo.

Historia miasta i galeria zdjęć z Fuegos del Apostol

  • Fuegos del Apostol 2014
  • Fuegos del Apostol 2014
  • Fuegos del Apostol 2014
  • Fuegos del Apostol 2014
  • Fuegos del Apostol 2014
  • Fuegos del Apostol 2014

Zdjęcie za www.paxinasgalegas.es
Źródło informacji www.santiagodecompostela.org
www.crtvg.es