Plan bezpieczeństwa dla Camino de Santiago

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Bezpieczeństwo na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Jakoś tak się złożyło, że tydzień temu napisałem krótką notkę o bezpieczeństwie na Camino de Santiago. Było tam kilka historii ku przestrodze dla potencjalnych pielgrzymów. Wczoraj wpadła mi w ręce informacja o tym, że Guardia Civil uruchomiła tzw. „Plan bezpieczeństwa dla Camino de Santiago” w prowincji Leon. Dla przypomnienia to właśnie w tej części Hiszpanii zdarzały się napady i przypadki molestowania kobiet.

Guardia Civil będzie realizować swój program do końca września tego roku. Zwiększą liczbę patroli w celu monitorowania sytuacji na szlaku. Wspólnie z innymi służbami mają kontrolować sytuację na Camino Frances (przeprowadzać rozmowy z pielgrzymami, robotnikami czy restauratorami).

W maju na odcinkach, gdzie dochodziło do ataków na samotnie wędrujące kobiety, zwiększono liczbę patroli policji. Przejeżdżali tymi samymi ścieżkami co wędrowali pątnicy, a dodatkowo uruchamiali stacjonarne punkty, które kontrolowały i sprawdzały tożsamość wędrujących pieszo czy rowerem.

Muszę przyznać, że to pozytywne działanie i należy je traktować jako skuteczną odpowiedź na pojawiające się artykuły w prasie podważające bezpieczeństwo szlaku świętego Jakuba w Hiszpanii. Jednak na końcu zawsze pozostaje rozsądek i unikanie sytuacji, które mogą doprowadzić do tragedii.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.