Paulo Coelho nie ukończył Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Paulo Coelho

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Dzisiaj przeglądając popołudniową porą internetową prasówkę trafiłem na wiadomość z Hiszpanii na temat Paulo Coelho, autora słynnego „Pielgrzyma”. Książki o wędrówce Camino Frances, która stała się inspiracją dla wielu do wyruszenia na szlak świętego Jakuba.

<strong>Otóż jak donosi gazeta La Voz de Galicia, Paulo Coelho dotarł do Santiago de Compostela… autobusem</strong>. Do tej pory pewnie tylko nieliczni wiedzieli (albo Ci co uważnie czytali książkę), że wędrówka Camino Frances z 1986 autora „Pielgrzyma” zakończyła się w O Cebreiro.

Coelho przyznał, że dotarłszy do sanktuarium znalazł wreszcie to czego szukał i dalszą podróż do Santiago odbył najzwyczajniej w świecie autobusem. Dzisiaj byśmy go nazwali turiperegrino 😉

Aktualnie Paulo Coelho przebywa w Santiago de Compostela, aby celebrować razem ze swoimi 120 przyjaciółmi dzień jego patrona świętego Józefa. Jak sam mówi urodził się w szpitalu imienia św. Józefa i uważano go za martwy płód, ponieważ miał pępowinę owiniętą wokół szyi. W ramach podzięki począwszy od 1987 roku, zbiera swoich przyjaciół (za każdym razem w innym miejscu) i świętują uroczystość świętego Józefa.

Z informacji przychodzących z mediów społecznościowych wychodzi, że Coelho zamieszkuje tuż przy Praza do Obradorio – w Parador Hostal Dos Reis Catolicos. Tak, to jest to miejsce, gdzie wybrani mogą „na krzesłach z lampką szampana” oglądać Fuegos del Apostol 25 lipca.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.