Paulo Coelho nie ukończył Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Paulo Coelho

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Dzisiaj przeglądając popołudniową porą internetową prasówkę trafiłem na wiadomość z Hiszpanii na temat <a title=”„Pielgrzym: najlepsza historia Paulo Coelho” – nowy film powiązany z Camino de Santiago” href=”http://caminodelavida.pl/2013/06/27/pielgrzym-najlepsza-historia-paulo-coelho-nowy-film-powiazany-z-camino-de-santiago/”>Paulo Coelho</a>, autora słynnego „Pielgrzyma”. Książki o wędrówce Camino Frances, która stała się inspiracją dla wielu do wyruszenia na szlak świętego Jakuba.

<strong>Otóż jak donosi gazeta La Voz de Galicia, Paulo Coelho dotarł do Santiago de Compostela… autobusem</strong>. Do tej pory pewnie tylko nieliczni wiedzieli (albo Ci co uważnie czytali książkę), że wędrówka Camino Frances z 1986 autora „Pielgrzyma” zakończyła się w O Cebreiro.

Coelho przyznał, że dotarłszy do sanktuarium znalazł wreszcie to czego szukał i dalszą podróż do Santiago odbył najzwyczajniej w świecie autobusem. Dzisiaj byśmy go nazwali turiperegrino 😉

Aktualnie Paulo Coelho przebywa w Santiago de Compostela, aby celebrować razem ze swoimi 120 przyjaciółmi dzień jego patrona świętego Józefa. Jak sam mówi urodził się w szpitalu imienia św. Józefa i uważano go za martwy płód, ponieważ miał pępowinę owiniętą wokół szyi. W ramach podzięki począwszy od 1987 roku, zbiera swoich przyjaciół (za każdym razem w innym miejscu) i świętują uroczystość świętego Józefa.

Z informacji przychodzących z mediów społecznościowych wychodzi, że Coelho zamieszkuje tuż przy Praza do Obradorio – w Parador Hostal Dos Reis Catolicos. Tak, to jest to miejsce, gdzie wybrani mogą „na krzesłach z lampką szampana” oglądać Fuegos del Apostol 25 lipca.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości