Paulo Coelho nie ukończył Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Paulo Coelho

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Dzisiaj przeglądając popołudniową porą internetową prasówkę trafiłem na wiadomość z Hiszpanii na temat <a title=”„Pielgrzym: najlepsza historia Paulo Coelho” – nowy film powiązany z Camino de Santiago” href=”http://caminodelavida.pl/2013/06/27/pielgrzym-najlepsza-historia-paulo-coelho-nowy-film-powiazany-z-camino-de-santiago/”>Paulo Coelho</a>, autora słynnego „Pielgrzyma”. Książki o wędrówce Camino Frances, która stała się inspiracją dla wielu do wyruszenia na szlak świętego Jakuba.

<strong>Otóż jak donosi gazeta La Voz de Galicia, Paulo Coelho dotarł do Santiago de Compostela… autobusem</strong>. Do tej pory pewnie tylko nieliczni wiedzieli (albo Ci co uważnie czytali książkę), że wędrówka Camino Frances z 1986 autora „Pielgrzyma” zakończyła się w O Cebreiro.

Coelho przyznał, że dotarłszy do sanktuarium znalazł wreszcie to czego szukał i dalszą podróż do Santiago odbył najzwyczajniej w świecie autobusem. Dzisiaj byśmy go nazwali turiperegrino 😉

Aktualnie Paulo Coelho przebywa w Santiago de Compostela, aby celebrować razem ze swoimi 120 przyjaciółmi dzień jego patrona świętego Józefa. Jak sam mówi urodził się w szpitalu imienia św. Józefa i uważano go za martwy płód, ponieważ miał pępowinę owiniętą wokół szyi. W ramach podzięki począwszy od 1987 roku, zbiera swoich przyjaciół (za każdym razem w innym miejscu) i świętują uroczystość świętego Józefa.

Z informacji przychodzących z mediów społecznościowych wychodzi, że Coelho zamieszkuje tuż przy Praza do Obradorio – w Parador Hostal Dos Reis Catolicos. Tak, to jest to miejsce, gdzie wybrani mogą „na krzesłach z lampką szampana” oglądać Fuegos del Apostol 25 lipca.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości