Camino Frances – nowe połączenie autobusowe z San Sebastian do Saint Jean Pied de Port

Piotr DrzewieckiNews, Peter Alex, Transport1 Comment

Alsa - San Sebastian - Saint Jean Pied du Port

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Wybierając się na Camino Frances i obierajać jako miejsce startu francuskie miasteczko Saint Jean Pied de Port mogliśmy do niego dotrzeć z reguły na dwa sposoby. Prywatnym połączeniem z Pamplony po stronie hiszpańskiej lub z Biarritz (pociągiem autobusem) od strony francuskiej.

W tym roku pielgrzymów czeka jednak niespodzianka. Hiszpański przewoźnik uruchamia w okresie wakacyjnym połączenia na linii San Sebastian – Saint Jean Pied de Port.

W okresie od 20 czerwca do 5 września będziecie mogli dotrzeć do Saint Jean Pied de Port startując w San Sebastian – krainie tapas i pinchos (kto był to wie o czym piszę).

Zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy na stronie Alsa.es będą dwa połączenia. O godz. 14:00 i 15:15. Różnica między nimi sprowadza się do tego, że wcześniejszym autobusem dojedziemy bez przesiadki do Saint Jean Pied de Port, a ten późniejszy jedzie z przesiadką w Pamplonie.

Cena biletu w jedną stronę na dzisiaj (27.02.2015) oscyluje w granicach 20-29,85 EUR.

Dodatkowo warto pamiętać, że do Saint Jean Pied de Port można dojechać bezpośrednio z Pamplony autobusem Alsa. W te wakacje będą 4 połączenia dziennie między 1 marca  a 2 listopada.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.