Camino Frances – nowe połączenie autobusowe z San Sebastian do Saint Jean Pied de Port

Piotr DrzewieckiNews, Peter Alex, Transport1 Comment

Alsa - San Sebastian - Saint Jean Pied du Port

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Wybierając się na Camino Frances i obierajać jako miejsce startu francuskie miasteczko Saint Jean Pied de Port mogliśmy do niego dotrzeć z reguły na dwa sposoby. Prywatnym połączeniem z Pamplony po stronie hiszpańskiej lub z Biarritz (pociągiem autobusem) od strony francuskiej.

W tym roku pielgrzymów czeka jednak niespodzianka. Hiszpański przewoźnik uruchamia w okresie wakacyjnym połączenia na linii San Sebastian – Saint Jean Pied de Port.

W okresie od 20 czerwca do 5 września będziecie mogli dotrzeć do Saint Jean Pied de Port startując w San Sebastian – krainie tapas i pinchos (kto był to wie o czym piszę).

Zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy na stronie Alsa.es będą dwa połączenia. O godz. 14:00 i 15:15. Różnica między nimi sprowadza się do tego, że wcześniejszym autobusem dojedziemy bez przesiadki do Saint Jean Pied de Port, a ten późniejszy jedzie z przesiadką w Pamplonie.

Cena biletu w jedną stronę na dzisiaj (27.02.2015) oscyluje w granicach 20-29,85 EUR.

Dodatkowo warto pamiętać, że do Saint Jean Pied de Port można dojechać bezpośrednio z Pamplony autobusem Alsa. W te wakacje będą 4 połączenia dziennie między 1 marca  a 2 listopada.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości