Spotkanie na Camino Polaco w Toruniu 25 luty 2015 roku

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Oznakowanie Kujawsko-Pomorskiej Drogi św. Jakuba - okolice Złotoryi

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W środę 25 lutego, o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK.

W trakcie spotkania:

  • prezentacja pielgrzyma Jerzego Kalinowskiego
  • dowiemy się jaki jest stan przygotowań do święta Camino Polaco w lipcu br. w Ciechocinie,
  • poznamy najnowsze nabytki książkowe, które otrzymała Pracownia z Santiago de Compostela (zwł. dotyczące Codex Calixtinus i bulli Leona XIII nt. autentyczności relikwii),
  • przedstawione zostaną plany na 2015 rok, zarówno związane z przejściami po odcinkach Camino Polaco, jak również konferencje.

Ważnym punktem spotkania będzie dyskusja nad powołaniem przy kościele św. Jakuba w Toruniu Bractwa Jakubowego, na wzór istniejących w innych regionach Polski (przedstawimy istniejące statuty i formy działalności). Poza tym wiele ciekawych dyskusji na tematy związane z wiarą, pielgrzymowaniem, Hiszpanią itp.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także prosimy o przekazanie informacji o naszych spotkaniach wszystkim znajomym, którzy planują wyprawę do Santiago.

Strona www Camino Polaco

Profil na Facebooku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.