Spotkanie na Camino Polaco w Toruniu 25 luty 2015 roku

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Oznakowanie Kujawsko-Pomorskiej Drogi św. Jakuba - okolice Złotoryi

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W środę 25 lutego, o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK.

W trakcie spotkania:

  • prezentacja pielgrzyma Jerzego Kalinowskiego
  • dowiemy się jaki jest stan przygotowań do święta Camino Polaco w lipcu br. w Ciechocinie,
  • poznamy najnowsze nabytki książkowe, które otrzymała Pracownia z Santiago de Compostela (zwł. dotyczące Codex Calixtinus i bulli Leona XIII nt. autentyczności relikwii),
  • przedstawione zostaną plany na 2015 rok, zarówno związane z przejściami po odcinkach Camino Polaco, jak również konferencje.

Ważnym punktem spotkania będzie dyskusja nad powołaniem przy kościele św. Jakuba w Toruniu Bractwa Jakubowego, na wzór istniejących w innych regionach Polski (przedstawimy istniejące statuty i formy działalności). Poza tym wiele ciekawych dyskusji na tematy związane z wiarą, pielgrzymowaniem, Hiszpanią itp.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także prosimy o przekazanie informacji o naszych spotkaniach wszystkim znajomym, którzy planują wyprawę do Santiago.

Strona www Camino Polaco

Profil na Facebooku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości