Spotkanie na Camino Polaco w Toruniu 25 luty 2015 roku

Piotr DrzewieckiNews, Peter AlexLeave a Comment

Oznakowanie Kujawsko-Pomorskiej Drogi św. Jakuba - okolice Złotoryi

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W środę 25 lutego, o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Camino de Santiago, organizowane przez Pracownię Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK.

W trakcie spotkania:

  • prezentacja pielgrzyma Jerzego Kalinowskiego
  • dowiemy się jaki jest stan przygotowań do święta Camino Polaco w lipcu br. w Ciechocinie,
  • poznamy najnowsze nabytki książkowe, które otrzymała Pracownia z Santiago de Compostela (zwł. dotyczące Codex Calixtinus i bulli Leona XIII nt. autentyczności relikwii),
  • przedstawione zostaną plany na 2015 rok, zarówno związane z przejściami po odcinkach Camino Polaco, jak również konferencje.

Ważnym punktem spotkania będzie dyskusja nad powołaniem przy kościele św. Jakuba w Toruniu Bractwa Jakubowego, na wzór istniejących w innych regionach Polski (przedstawimy istniejące statuty i formy działalności). Poza tym wiele ciekawych dyskusji na tematy związane z wiarą, pielgrzymowaniem, Hiszpanią itp.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także prosimy o przekazanie informacji o naszych spotkaniach wszystkim znajomym, którzy planują wyprawę do Santiago.

Strona www Camino Polaco

Profil na Facebooku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości