Polska naszywka na Camino de Santiago

CaminodelavidaNews, Peter AlexLeave a Comment

Naszywka Camino de Santiago - mypielgrzymi.com

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Uwaga
W związku z pytaniami, które kierujecie do nas o naszywki oferowane przez serwis mypielgrzymi.com, chcielibyśmy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby informacje, które są publikowane na stronach caminodelavida.pl były rzetelne i dokładne. Portal Caminodelavida nie ma wpływu na termin i sposób realizacji zamówień przez serwis mypielgrzymi.com.

PIERWSZA ODZNAKA THE CONFRATERNITY OF SAINT JAMES

Swoją pierwszą i jedyną dotychczas naszywkę związaną ze szlakiem świętego Jakuba zdobyłem w trakcie pierwszej wędrówki Camino de Santiago w 2010 roku.

Akurat dotarliśmy do alberuge prowadzonego przez The Confraternity of Saint James w Miraz. Obecnym w 2010 roku na szlaku nie trzeba tłumaczyć tłumów, które pojawiały się w schroniskach przy okazji roku świętego. Tym, którzy nie mieli szansy być wówczas w Hiszpanii niech wystarczy informacja, że ludzi w miesiącach letnich było tak dużo, iż Hiszpanie otwierali sale gimnastyczne. A aby zdobyć w nich kawałek podłogi trzeba było stać w kolejkach, a tym dla których nie starczało miejsca pozostawał nocleg pod chmurką, np. na placach zabaw.

The Confraternity of Saint James - UK

W takich warunkach pojawiliśmy się naszą ekipą w albergue Miraz, w którym wtedy jeszcze trwała rozbudowa, więc była dostępna jedynie stara część schroniska. Zwykle w chwilach, gdy schronisko zapełniało się, wówczas otwierano lokalny dom kultury i tam kładziono pielgrzymów, o czym zapewniali wszystkich pielgrzymów Anglik i Szkot będący w owym czasie hospitaleros w Miraz.

Jednak niespodziewanie pojawiły się pewne trudności. Najpierw był problem ze zlokalizowaniem osoby, która miała klucz. Potem okazało się, że jest w szpitalu a na końcu, że ma zepsuty samochód i nie dojedzie. Nasi gospodarze poczuli się odpowiedzialni za całą sytuację i rozpoczęli przygotowania do przyjęcia większej liczby pielgrzymów do jeszcze nie wykończonego budynku albergue. Poprosili nas o pomoc w sprzątaniu, więc z Juliem zamietliśmy całe pomieszczenie na sucho i mokro oraz zaczęliśmy znosić tam materace. Cała sytuacja została uratowana pod koniec dnia, bo klucz do domu kultury się znalazł, a pielgrzymi mieli jednak gdzie nocować. W nagrodę za dobre machanie miotłą dostałem swoją pierwszą odznakę pielgrzyma ; ) Moja pierwsza naszywka.

POLSKA NASZYWKA MYPIELGRZYMI.COM

W ciągu ostatniego miesiąca moja duma i radość wzrosła dwukrotnie, ponieważ wreszcie pojawiła się na rodzimym rynku okazja do zdobycia naszej narodowej odznaki. Kuba Pigóra z serwisu mypielgrzymi.com zaprojektował i przygotował dla nas wszystkich naszywki na plecaki i sakwy rowerowe.

mypielgrzymi.com - naszywka camino

Naszywka ma 8 centymetrów średnicy. Wykonana jest na ciemno-czerwonym, filcowym podkładzie w kolorach nawiązujących do polskich barw narodowych. Pośrodku naszywki znajduje się wzór muszli z krzyżem, a w jej obwodzie napis ”Camino de Santiago Polska”. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie mypielgrzymi.com

Moje naszywki już są przyszywane do plecaka. Polska naszywka znajdzie się tuż obok angielskiej. Zdjęcie wkrótce na profilu Facebookowy Camino de la Vida.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.