Wzrost liczby turystów odwiedzających hiszpańską Galicję w 2014 roku

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter AlexLeave a Comment

Turystyka w Galicji

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Narodowy Instytut Statystyczny Hiszpanii opublikował 30 stycznia 2015 roku raport, w którym mowa jest o wzroście liczby turystów w Hiszpanii i samej Galicji.

Zgodnie z treścią raportu Galicję odwiedziło ponad 4 mln turystów w 2014 roku co oznacza wzrost o 6,8% w stosunku do 2013 roku. Zarezerwowali oni 8,4 mln dób hotelowych.

Wśród turystów obcokrajowcy stanowili 1/4, tj. ponad 1 mln osób ze wzrostem o 10% w stosunku do ubiegłego roku a w przypadku rezerwacji dób hotelowych aż o 12,8%.

Patrząc na statystyki Biura Pielgrzyma za rok 2014 wychodzi, że ponad 5% łącznej liczby turystów stanowili pielgrzymi Camino de Santiago, których w 2014 roku było 237 886.

Źródło: http://www.xunta.es/ http://www.ine.es/

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości