Wzrost liczby turystów odwiedzających hiszpańską Galicję w 2014 roku

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter AlexLeave a Comment

Turystyka w Galicji

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Narodowy Instytut Statystyczny Hiszpanii opublikował 30 stycznia 2015 roku raport, w którym mowa jest o wzroście liczby turystów w Hiszpanii i samej Galicji.

Zgodnie z treścią raportu Galicję odwiedziło ponad 4 mln turystów w 2014 roku co oznacza wzrost o 6,8% w stosunku do 2013 roku. Zarezerwowali oni 8,4 mln dób hotelowych.

Wśród turystów obcokrajowcy stanowili 1/4, tj. ponad 1 mln osób ze wzrostem o 10% w stosunku do ubiegłego roku a w przypadku rezerwacji dób hotelowych aż o 12,8%.

Patrząc na statystyki Biura Pielgrzyma za rok 2014 wychodzi, że ponad 5% łącznej liczby turystów stanowili pielgrzymi Camino de Santiago, których w 2014 roku było 237 886.

Źródło: http://www.xunta.es/ http://www.ine.es/

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości