19 pielgrzymów uratowanych przez Guardia Civil na Camino de Santiago

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News4 Komentarze

Peregrinos - Guardia Civil

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Jednostka Guardia Civil z Villafranca del Bierzo uratowała w okolicach misteczka Vega de Valcarce 19 pielgrzymów, którzy stracili orientację na szlaku Camino Frances. Trudne warunki pogodowe spowodowała burza śnieżna uniemożliwiając odnalezienie pielgrzymom oznakowania i tym samym szlaku.

Wśród uratowanych była grupa 13 pielgrzymów z Andory z dwójką opiekunów, 3 Koreańczyków i 1 obywatelka RPA. Dzięki Pani Burmistrz z miasteczka Vega de Valcarce – María Luisa Santín, wszyscy znaleźli schronienie w lokalnym albergue municypalnym.

Wędrując w miesiącach zimowych szlakiem Camino de Santiago warto pamiętać, że jest to o wiele bardziej niebezpieczne niż latem. Dwa lata temu pisałem o 5 pielgrzymach z Korei, którzy byli ratowani na początku Camino Frances (niedaleko Roncesvalles). Rozsądek przede wszystkim.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.