19 pielgrzymów uratowanych przez Guardia Civil na Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiBezpieczeństwo, News, Peter Alex4 Komentarze

Peregrinos - Guardia Civil

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Jednostka Guardia Civil z Villafranca del Bierzo uratowała w okolicach misteczka Vega de Valcarce 19 pielgrzymów, którzy stracili orientację na szlaku Camino Frances. Trudne warunki pogodowe spowodowała burza śnieżna uniemożliwiając odnalezienie pielgrzymom oznakowania i tym samym szlaku.

Wśród uratowanych była grupa 13 pielgrzymów z Andory z dwójką opiekunów, 3 Koreańczyków i 1 obywatelka RPA. Dzięki Pani Burmistrz z miasteczka Vega de Valcarce – María Luisa Santín, wszyscy znaleźli schronienie w lokalnym albergue municypalnym.

Wędrując w miesiącach zimowych szlakiem Camino de Santiago warto pamiętać, że jest to o wiele bardziej niebezpieczne niż latem. Dwa lata temu pisałem o 5 pielgrzymach z Korei, którzy byli ratowani na początku Camino Frances (niedaleko Roncesvalles). Rozsądek przede wszystkim.

Więcej o bezpieczeństwie na Camino

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości