Nowe rosyjskie albergue w Najera na Camino Frances

Piotr DrzewieckiAlbergue, Blogs, News, O Camino, Peter AlexLeave a Comment

Albergue Nido de Cigüeña

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

ROSYJSKIE ALBERGUE NA CAMINO FRANCES

Miejscowość Najera leżąca na szlaku Camino Frances (8 etap zgodnie ze stroną consumer.es) ma szansę wkrótce wzbogacić się o kolejne schronienie dla pielgrzymów. Albergue ma powstać tuż przy szlaku na Calle Fernando 90 na przeciwko budynku Guardia Civil. Nowe schronisko ma zostać wyposażone w 22 łóżka.

Z inicjatywą przystosowania nowego miejsca na albergue wystąpił miejscowy przedsiębiorca Eduard Logachef, który już jest właścicielem prywatnego Albergue Nido de Cigüeña w Najera. Co więcej jest to pierwsze schronisko w Hiszpanii, które zostało przygotowane przez rosyjskich pielgrzymów.

Aktualnie w Najera jest 5 działających albergue: 4 prywatne i jedno municypalne, które oferują łącznie 169 miejsc noclegowych dla pielgrzymów.

LISTA ALBERGUE W NAJERA

PRYWATNE

MUNICYPALNE

  • Albergue de Peregrinos de Nájera
    • liczba miejsc: 90,
    • cena za nocleg: co łaska,
    • czynne: cały rok.

LISTA SCHRONISK NA CAMINO FRANCES

Aktualizowaną na bieżąco listę schronisk Camino Frances czynną w zimie można znaleźć na stronie: http://www.aprinca.com/alberguesinvierno/

Natomiast na forum caminodesantiago.me można znaleźć listę albergue na bieżąco aktualizowaną przez pielgrzymów.

Zdjęcie w nagłówku pochodzi ze strony fb.com/alberguenajera/

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości