Camino de Santiago – pełne statystyki za 2014 rok

Piotr DrzewieckiBlogs, News, Peter Alex13 Komentarze

Statystyki Camino de Santiago 2014 rok

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Wzorem lat ubiegłych publikuję trochę statystyk za miniony rok wraz z krótkim porównaniem w stosunku do lat ubiegłych 😉 Ponieważ Camino uczy i bawi 😉 to tym razem mamy wykresy interaktywne, dzięki którym lepiej ogląda się dane. Mam nadzieję, że Wam się spodoba – w końcu trochę pracy włożyłem w to przedsięwzięcie.

Chyba warto pogratulować Wam i sobie. Po liczbach (i wzrostach w stosunku do lat ubiegłych) widać, że na dobre zadomowiliśmy się wśród tych nacji, które goszczą na Camino de Santiago. Ponad 3000 w 2015? Życzę tego z całego serca.

Szczególnie gratuluję tym 25 rodakom (o jedna więcej niż w 2013 roku), które zostały zapisane w annałach Biura Pielgrzyma jako te, które wystartowały z Polski, Niemiec (2 osoby), Rzymu (2 osoby), Francji (2 osoby). Natomiast wśród wszystkich pielgrzymów jako miejsce startu wskazywano np. Rosję, Finlandię, Grecję czy Jerozolimę.

O przyroście liczby pielgrzymów niech świadczy fakt, że tak bardzo celebrowane medialne zdarzenie jakim w ciągu ostatnich dwóch lat stało sięprzybycie 200 000 pielgrzyma do Officina del Pergrino nastąpił w 2014 roku 25 września, podczas gdy w 2013 było to dopiero 13 października.

Również serdeczne podziękowania należą się dla Johnie Walkera z Santiago de Compostela za dostarczenie danych tylko dla Polaków. Dzięki czemu wiemy ilu było wśród tych 2957 rodaków, profesorów czy studentów oraz jaką motywację deklarowali po pokonaniu trasy.

Gdybyście znaleźli jakiś błąd lub nieprawidłowość, bądź mieli pytania o dodatkowe dane, to śmiało w komentarzu lub przez kontakt.

A poniżej reszta ciekawostek 😉 Udanego i owocnego przeglądania.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.