Nowe Biuro Pielgrzyma w Santiago de Compostela

Piotr DrzewieckiAlbergue, Blogs, News, O Camino, Peter Alex4 Komentarze

Biuro Pielgrzyma w Santiago de Compostela przy Rua de Carretas - Google Maps

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

DOTACJA 1,5 MLN EUR NA NOWE BIURO PIELGRZYMA

Rząd Galicji oraz Fundacja Katedry w Santiago de Compostela porozumiały się w sprawie przygotowania nowego miejsca dla pielgrzymów przybywających do Santiago. Pod koniec ubiegłego roku Xunta de Galicia przyznała dotację w wysokości 1,5 mln euro na realizację projektu renowacji budynku przy Rua de Carretas.

Przyszła lokalizacja m.in. dla Biura Pielgrzyma znajduje się o 4-5 minut spacerem od Katedry a 8-9 minut od miejsca gdzie aktualnie znajduje się biuro pielgrzyma (Rua do Vilar 3).

Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ do 2002 roku znajdowało się tam schronisko dla pielgrzymów na 79 osób, które zostało zamknięte ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu. Jednak jak to zwykle bywa ze względu na różnego rodzaju trudności i zmieniające się czasy projekt porzucono.

Na przełomie 2014 roku wrócono do pomysłu przystosowania opuszczonego schroniska do nowych warunków. W domu o powierzchni ponad 4000 m2 nowe lokum znajdzie nie tylko Biuro Pielgrzyma, ale także Biuro Informacji Turystycznej, przechowalnia bagażu i rowerów, kaplica, biblioteka, muzeum pielgrzymowania, sklep z pamiątkami, restauracja czy centrum konferencyjne oraz punkty RENFE i ALSA.

A JAK WYGLĄDA OBECNE BIURO PIELGRZYMA?

Obecne Biuro Pielgrzyma po renowacji przeżywa prawdziwe oblężenie, a wraz ze zwiększającą się liczbą pielgrzymów bywa mocno zatłoczone. W ubiegłym roku wydało 237 886 compostelek. To o prawie 22 tysiące więcej niż w 2013 roku.  Mimo remontu przeprowadzonego w ostatnim czasie wydaje się, że potrzebne jest miejsce, które będzie bardziej funkcjonalne i lepiej przystosowane dla różnej maści i liczby pielgrzymów. Fajnie, że nowe miejsce znajdzie się równie blisko katedry i pchnie trochę ruch pielgrzymów na drugą stronę Praza do Obradorio, które do tej pory wydawało się mało uczęszczane.

Jak zapatrujecie się na przeprowadzkę?

Fot. Google Maps

Źródło: abc.es

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.