„Camno inaczej”, czyli II wydanie książki Przemysława Opłockiego

Piotr DrzewieckiKsiążki o Camino de Santiago, News1 Comment

„Chcesz spełnić marzenie za 300 euro? Mnie się udało.”

Miesiąc pobytu w słonecznej, radosnej Hiszpanii. Pragnienie dokonania czegoś wyjątkowego. Silniejsze od lęku. Silniejsze od rozsądku mówiącego:  „Czyś Ty doszczętnie zgłupiał?”, lub nawet dosadniej. Wsłuchując się w siebie i czując, że czeka mnie coś wyjątkowego, wyruszyłem na Szlak św. Jakuba, zwany po prostu Camino.

„Camino inaczej” jest opowieścią o tym, dlaczego warto być pielgrzymem i mieć odwagę w realizacji marzeń. Napisana z dystansem, zabawnie oddająca klimat Szlaku św. Jakuba. Z szalonym, nocnym autostopem z przedmieścia Bordeaux wprost do kraju Basków. Z widokiem zachodzącego słońca odbijającego się w wodach oceanu. Wilkami czającymi się na zewnątrz schroniska. Paleniem ubrań w świetle księżyca.

Z przedmowy Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego:

„Urzeka mnie styl tej książki. Bardzo żywy. Umiejętność syntezy Autor ukazał zwłaszcza pod koniec książki, gdy wspomniał dwadzieścia sześć dni i przypomniał sobie ludzi i rozmowy z nimi (…) Dziękuję Panu Przemysławowi za książkę, którą oddaje, utożsamiam się z jego przemyśleniami i pragnieniami dotyczącymi przyszłości”

„Camino inaczej” (II wydanie) ukazało się w połowie czerwca 2013 r., nakładem Wydawnictwa Verbinum. ISBN 978 83 7192 458 3, Oprawa: miękka, stron: 136.
Patroni medialni: Poznaj Świat, Radio Plus, Religia.tv, Opoka, Tygodnik Idziemy, Pod Prąd.

Wkrótce na caminodelavida.pl moja subiektywna recenzja oraz konkurs dla Was, Przemek Opłocki obiecał książki z dedykacją! Śledźcie stronę oraz profil na Facebook’u.