„Pielgrzym: najlepsza historia Paulo Coelho” – nowy film powiązany z Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiFilmy z Camino, News1 Comment

Paulo Coelho

23 kwietnia 2013 roku w Rio de Janeiro rozpoczęły się zdjęcia do filmu o życiu Paulo Coelho zatytułowany: „Pielgrzym: najlepsza historia Paulo Coelho” (El peregrino: la mejor historia de Paulo Coelho). Ekipa filmowa aktualnie przebywa na szlaku świętego Jakuba w Hiszpanii, a na początku lipca będzie kończyła zdjęcia w Santiago de Compostela.

Film ma opowiadać historię życia Coelho zanim stał się sławnym pisarzem, a więc przed okresem, w którym pojawił się „Pielgrzym” (1987) i „Alchemik” (1988).

Pierwsze propozycje przeniesienia na ekran życia pisarza padały już w 2005 roku. Prace nad scenariuszem rozpoczęły się jednak dopiero w 2011 roku i są wynikiem wielu rozmów scenarzystki Kotscho Caroliny i Paulo Coelho.

Film jest koprodukcją brazylijsko-hiszpańską, w której grają aktorzy latynoscy (m.in. Paz Vega znana z filmu Sex and Lucia). Reżyserem jest Daniel Augusto, chociaż marzeniem Coelho było oddanie produkcji w ręce Clinta Eeastwood’a.

Produkcja ma wejść na ekrany kin w pierwszej połowie 2014 roku i już teraz można zakładać, że wpłynie na jeszcze większą popularyzację Camino de Santiago. Podobny efekt obserwujemy po filmie Emilio Esteveza „The Way”, w którym główną rolę zagrał jego ojciec Martin Sheen. Film „Droga życia” miał szczególny wpływ na wzrost liczby pielgrzymów angielskojęzycznych wędrujących szlakami jakubowymi w Hiszpanii. Chociaż z drugiej strony wszystko będzie zależeć od tego jak bardzo film biograficzny o autorze „Pielgrzyma” będzie nawiązywał do książki i jego wędrówki szlakiem świętego Jakuba w Hiszpanii.

Warto wspomnieć, że w 2011 roku Niemcy nakręcili film dokumentalny „Paulo Coelho, moje życie„, który jakiś czas temu można było oglądać w telewizji. Zwiastun można obejrzeć poniżej.

Zdjęcie pochodzi ze strony Paulo Coelho.