Przygoda w 3D pomaga w nauce hiszpańskiego na Camino de Santiago

ZofijaNews, ZofijaLeave a Comment

Spanish Language Route
  • Gra przygodowa pomoże w poznaniu geografii Półwyspu Iberyjskiego i w nauce języka hiszpańskiego,
  • Zawiera ćwiczenia o różnych poziomach zaawansowania – od A1 do C2,
  • Spanish Language Route pojawi się na rynku we wrześniu 2013 r.

Nauka przez zabawę jest metodą stosowaną na wielu poziomach i dziedzinach nauki, włączając naukę języków obcych. Jedna z hiszpańskich firm postanowiła wykorzystać ten fakt i stworzyć grę przygodową w grafice 3D Spanish Language Route, w której uczeń-gracz pod pretekstem odnalezienia dziennika Cervantesa przechodzi przez kolejne etapy nauki języka hiszpańskiego.

Podróż wspomagana technologią 3D do Średniowiecza i Złotego Wieku Hiszpanii (XVI w.) rozpoczyna się od kradzieży dziennika Cervantesa. Użytkownik, który może korzystać z gry w znanym mu języku (angielskim, francuskim lub rosyjskim), wybiera swój avatar i rusza na szlak św. Jakuba.

Gra będzie dostępna we wrześniu 2013 r. z darmową wersją beta oraz z różnymi możliwościami płatności.

Rozrywka i nauka na Camino

Spanish Language Route

Pielgrzym przechodzi przez wiele miejscowości znajdujących się na różnych szlakach jakubowych, jak na przykład ten rozpoczynający się w Madrycie i biegnący przez Rascafría, Segovia czy La Granja, i poznaje ich zabytki, gastronomię, itd. Podczas wędrówki, którą będzie można odbyć również online, pielgrzym może także wirtualnie odwiedzić zabytki, zobaczyć zdjęcia 360º z zaznaczonym słownictwem oraz nawiązać kontakty z innymi graczami. Między miastami użytkownik przelatuje dzięki wykorzystanej technologii Google Earth.

Oczywiście, nie jest to tylko wirtualna turystyka. Gra zawiera łącznie pięć misji podzielonych na 36 etapów, które zawierają do 60 zadań z gramatyki, słownictwa i wymowy. Ćwiczenia odpowiadają Poziomom Biegłości Językowej od A1 do C2 według skali przyjętej przez Radę Europy. Pielgrzym ma do dyspozycji materiały dydaktyczne, podręczniki i dodatki historyczne i kulturowe.

Miliony uczące się hiszpańskiego

Spanish Language RouteJak wyjaśnił hiszpańskiej telewizji RTVE.es dyrektor sprzedaży firmy Every View, twórcy gry, Eugenio Gracia, rynek uczących się języka hiszpańskiego stale rośnie. Według raportu Instytutu Cervantesa z 2012 r. na całym świecie ok. 18 milionów osób uczy się hiszpańskiego.

Dlatego też zdecydowali się połączyć „kreatywność, kulturę i naukę” i uruchomić kurs hiszpańskiego, który brałby pod uwagę język ojczysty ucznia i pozwolił mu na naukę przez zabawę.

Projekt jest Spanish Language Route tworzony przez ekipę złożoną z 30 nauczycieli języków obcych i ok. 20 grafików i programistów. Profesor Rocío Oviedo z Uniwersytetu  Complutense w Madrycie jest odpowiedzialna za metodologię. W rozwoju projekcie bierze udział także Uniwersytet z  Alcalá de Henares.

A ponieważ obrazy mówią więcej niż słowa, zapraszamy do obejrzenia intro gry: