Zimowa panorama O Cebreiro [video 2.45]

Piotr DrzewieckiFilmy z Camino, News1 Comment

O Cebreiro by J. ANTONIO RODRIGUEZ O.

O Cebreiro: brama Galicji, miasteczko świętego Graala. Aby przekroczyć bramy miasteczka musisz pokonać wpierw 8 km podejście. Według legendy w kościółku w O Cebreiro był przechowywany święty Graal, czyli naczynie, z którego pił Chrystus w trakcie Ostatniej Wieczerzy. Miejsce cudu eucharystycznego z XIV wieku odwiedzone przez królową Izabelę, która ufundowała relikwiarz, aby przechowywać przemienione w ciało i krew relikwie. To właśnie od tego miejsca zaczęło się znakowanie szlaku w … żółte strzałki. Zapoczątkował to ksiądz Elias Valina Sampedra. O Cebreiro to także miejscowość, w której można dostrzec budowle o pochodzeniu celtyckim, tzw. pallazas.

Na miejscu można przenocować w schronisku municypalnym, które kosztuje 5 EUR za nocleg (2012 rok) a dysponuje 106 miejscami. (Adres: O Cebreiro, s/nPedrafita do Cebreiro, Tel: 660396809).

Zdjęcie na stronie głównej zostało zrobione przez J. ANTONIO RODRIGUEZ O. i pochodzi z: http://www.flickr.com/photos/bierzo/3362384657/in/photostream/ (AttributionSome rights reserved)

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na