5 pielgrzymów uratowanych na Camino

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News2 Komentarze

Camino Frances - 1 etap

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Nie bez przyczyny zimą liczba pielgrzymów na Camino jest mała. Wszystko ze względu na pogodę, która nie sprzyja wędrowaniu szlakami jakubowymi, szczególnie na północy Hiszpanii. Przekonało się o tym 5 koreańskich pielgrzymów, którzy mimo ostrzeżeń w schronisku w Valcarlos przed złą pogodą postanowili we wtorek wyruszyć w kierunku Roncesvalles. Z powodu ciężkich opadów śniegu musieli przerwać wspinaczkę na Ibaneta. Zaczynało im brakować jedzenia, nie mogli rozpalić ognia a do tego byli przemoczeni. Uratowani zostali przez hiszpańskich strażaków, którzy niczym ratownicy górscy nieśli na własnych barkach jedzenie, suche ubrania i wodę dla pielgrzymów. Zwykle tego typu akcje odbywają się przy pomocy helikoptera, ale tym razem załamanie pogody uniemożliwiło jego użycie.

Tym razem pielgrzymi mieli szczęście, ale nie jest to pierwszy przypadek, gdzie mimo ostrzeżeń o trudnych warunkach podejmowane są nierozważne decyzje o wyruszeniu na trasę.

Poniżej film jednego ze strażaków z wyprawy ratunkowej.

Źródło: www.diariodenavarra.es
Zdjęcie: caminodesantiago.consumer.es

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.