„Kodeks Pielgrzyma” – gra o Camino de Santiago

Piotr DrzewieckiNews1 Comment

Kodeks Pielgrzyma - Gra

Średniowieczne życie widziane oczyma pielgrzyma zmierzającego do Santiago de Compostela szlakiem Camino Frances zostało opowiedziane w grze „Kodeks Pielgrzyma” wyprodukowanej w Hiszpanii.

Gra opowiada historię Norberto de Bricasand, średniowiecznego pielgrzyma, który w wyniku ran odniesionych w napadzie cierpi na amnezję. Celem jego wędrówki jest Santiago de Compostela, do którego ma dostarczyć rękojeść złamanego miecza, a prowadzi go tajemnicza książka. W trakcie swojego Camino próbuje rozwiązać zagadki oraz poznaje lokalne egendy, ciekawostki, historię oraz kulturę, sztukę i muzykę miast leżących wzdłuż tego średniowiecznego szlaku.

Cała gra składa się z 7 rozdziałów, w których grający zabierani są na wędrówkę przez Nawarrę, La Rioja, Kastylia i Leon oraz Galicję, aby dotrzeć do groby Apostoła Jakuba Starszego. Fabuła gry nie jest skomplikowana, a przedział wiekowy, do którego chcą dotrzeć twórcy to 8-11 lat. „Kodeks pielgrzyma” dostępny jest w języku hiszpański, angielskim i francuskim do pobrania z App Store na iPhone’a. Dodatkowo można będzie ją pobrać w przyszłości w wersji na PC i Xbox 360.

Grając w wersję na iPhone’a udało mi się przejść pierwszy rozdział, ale niestety zatrzymałem się w Puente la Reina i próbuję wydostać się z miasta. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dzieci lepiej poradzą sobie z tym problemem 😉 Już po pierwszym rozdziale mogłem zauważyć staranność w wykonaniu oraz przywiązanie do faktów i historii oraz miejsc związanych z Camino de Santiago.

Produkt został stworzony przez pracowników Uniwersytetu Francisco de Vitoria z Madrytu przy dofinansowaniu rządu Hiszpanii. Do tej pory doczekał się ponad 10 000 pobrań na iPhone z takich krajów jak np. Japonia, Rosja, USA, Tajlandia, Hiszpania i Polska.

Strona gry
App Store
Screeny z gry