O Cebreiro: pielgrzymi potrąceni przez samochód

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Bezpieczeństwo na Camino

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W ostatnią sobotę w godzinach porannych w O Cebreiro została potrącona 3 pielgrzymów pieszych zmierzających do Santiago de Compostela. Dwóch Włochów i Austriak są nadal hospitalizowani. Jeden z nich znajduje się w stanie krytycznym. Sprawcą okazał się 20 letni Hiszpan mieszkający w okolicy miasteczka.

Jak donosi Guardia Civil, pielgrzymi nie byli pod wpływem alkoholu oraz posługiwali się latarkami.

Wielu z Pielgrzymów tradycyjnie wyrusza na szlak w godzinach porannych posługując się latarkami. Wynika to z chęci ucieczki przed wysokimi temperaturami za dnia, długiego odcinka do przejścia bądź też chcą dotrzeć przed innymi pielgrzymami do kolejnego albergue, aby mieć tanie miejsce do spania.

Wędrując w grupie przed wschodem słońca starajmy się być dobrze oznaczeni. W trakcie moich wędrówek po Camino, ostatnia osoba nie miała skierowanej latarki przed siebie, tylko do tyłu, abyśmy byli odpowiedni widoczni dla kierowców. Zejdźmy maksymalnie na pobocze, aby zmarginalizować zagrożenie.

Buen Camino i uważajcie na siebie.

Źródło: lavozdegalicia.es

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.