Odnowione albergue w Aviles

Piotr DrzewieckiAlbergue, NewsLeave a Comment

Albergue Aviles

Można napisać tylko: wreszcie! Przez ostatnia lata albergue w Aviles nie kojarzyło się pielgrzymom zmierzającym do Santiago de Compostela z czystością. Wręcz przeciwnie: było brudne, zaniedbane, zawilgocone i zgrzybiałe, wydawało się, że osoby prowadzące nie dokładają starań, aby utrzymać je w należytym stanie.

Na szczęście dla pielgrzymów, Rada Miasta Aviles zdecydowała się zainwestować w remont ponad 115 tys. EUR. Aktualnie schronisko ma kompletnie nowe łazienki (3 dla kobiet, 3 dla mężczyzn i 1 przystosowana dla osób niepełnosprawnych) oraz jest przystosowane do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Liczba miejsc wzrosła do 80 łóżek. Ze znalezionych w internecie informacji wynika, że mają również kuchnię i duży salon oraz miejsce do przechowywania rowerów. Natomiast za pralkę trzeba dodatkowo zapłacić. Cena za nocleg: 5 EUR.

Niestety nie udało mi się znaleźć zdjęć nowego albergue, ale na blogu Caminoist.org Sandiego można zobaczyć jak wygląda front odnowionego schroniska. Jak widać nadal ma typowy dla siebie niebieski front 🙂

Albergue Aviles

http://caminoist.org

Źródło: europapress.es, caminodesantiago.consumer.es