Jarmak św. Dominika i Hiszpańska Niedziela na Solcu w Warszawie

Piotr DrzewieckiNewsLeave a Comment

XIII Jarmark św. Dominika – 20 maja br.

Jarmark Św. DominikaW najbliższą niedzielę, 20 maja odbędzie się w parafii św. Dominika (Warszawa – Służew, ul. Dominikańska 2) doroczny XIII JARMARK ŚW. DOMINIKA. W tym roku połączony jest ze świętowaniem 60-lecia powstania parafii OO. Dominikanów. Głównym punktem programu będzie występ zespołu Zakopower, który zagra o godzinie 20:30.

Wcześniej natomiast Duszpasterstwo Absolwentów organizuje  w ramach Jarmarku grę miejską dla rodziców z dziećmi pod hasłem „Tajemniczy ogród św. Dominika”. Gra będzie się odbywać między godz. 12 a godz. 15. 

Będzie także tradycyjna loteria fantowa oraz wenta, czyli wyprzedaż rzeczy używanych. Przede wszystkim jest to odzież, obuwie, sprzęt sportowy, artykuły gospodarstwa domowego – a wszystko po to, by jak piszą organizatorzy „przez wspólną pracę i zabawę pomóc ludziom w potrzebie„.

Dominikanie, co roku przyjmują chętnie także używane książki, które można przynieść na furtę klasztoru. Duszpasterstwo Akademickie STUDNIA w ramach Jarmarku organizuje Antykwariat, cieszący się dużym zainteresowaniem moli książkowych.

Wśród rekordowej liczby wystawców i stoisk (ponad 60), będzie również dostępne stoisko Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” organizowane i obsługiwane przez mazowiecki oddział ogólnopolskiej organizacji. Można zapytać nie tylko o trasy w Hiszpanii, Portugalii, czy Niemczech, ale także i w Polsce – choćby o projektowaną w dwóch wariantach Drogę Mazowiecką oraz zasięgnać informacji na temat spotkań Warszawski Klub Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce , które odbywaja się cyklicznie w Domu Parafialnym parafii Świętej Rodziny przy ul. Rozwadowskiej 9/11 w Zaciszu.

Jarmark św. Dominika w Warszawie

Hiszpańska Niedziela na SolcuHiszpańska Niedziela na Solcu – 3 czerwca br.

Przy okazji wpisu o Jarmarku, warto wspomnieć o kolejnej cyklicznej imprezie, w której weźmie udział warszawska gałąź Stowarzyszenia, tj. w „Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu”. Jet to happening towarzyszący uroczystościom odpustowym parafii Świętej Trójcy na Solcu w dniu 3 czerwca br.

Program powinien być dostępny wkrótce na stronie organizatora.

Więcej informacji nt. Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu można znaleźć TUTAJ.