Zaproszenie na Jarmark Św. Dominika i Hiszpańską Niedzielę na Solcu

Piotr DrzewieckiNews1 Comment

XII Jarmark św. Dominika – 29 maja br.

W najbliższą niedzielę, 29 maja odbędzie się w parafii św. Dominika (Warszawa – Służew, ul. Dominikańska 2) XII JARMARK ŚW. DOMINIKA. Tak naprawdę zostanie zainaugurowany już w sobotni wieczór o godz. 20.45 spektaklem pt. „Genesis” w wykonaniu zespołu Teatru „A” z Gliwic. Będzie to widowisko uliczne, obfitujące w różnorodne środki przekazu, oparte na pierwszych dziewięciu rozdziałach Księgi Rodzaju.

W bogatej ofercie wydarzeń niedzielnych każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: od imprez dla dzieci, występy młodzieżowych zespołów tanecznych i muzycznych, wystawy sztuki, rękodzieła i biżuterii, po pokazy Rewii Konnej, Straży Pożarnej i koncert Pogotowia Energetycznego! Będzie można posilić się dominikańskim bigosem oraz domowymi smakołykami. Przez cały dzień prowadzona będzie loteria fantowa (z cennymi nagrodami), wenta oraz sprzedaż używanych książek i płyt. Na zakończenie, o godz. 20.30 wystąpi zespół „Elektryczne Gitary” z wokalistą Kubą Sienkiewiczem.

Na stoisku Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” będziemy propagowali ideę pielgrzymowania szlakami św. Jakuba, głownie na terenie Polski (ale i Hiszpanii), po już wytyczonych i nieustannie reaktywowanych trasach np. na Dolnym Śląsku czy Małopolsce, jak również znajdujących się w fazie projektowania – trasach na Mazowszu.

Szczegółowy plan XII Jarmarku św. Dominika można znaleźć TUTAJ.


Hiszpańska Niedziela na Solcu – 19 czerwca br.

Już dzisiaj zapowiadamy również udział Stowarzyszenia w „Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu” – imprezie towarzyszącej uroczystościom odpustowym parafii Świętej Trójcy na Solcu w dniu 19 czerwca br.

Hiszpańska Niedziela na Solcu to odpust parafialny z festiwalem muzyki hiszpańskiej, świętowanie wykraczające poza liturgię w kościele. To edukacja poprzez kuchnię hiszpańską i happeningi historyczne. Koncerty, wystawy, plac zabaw dla dzieci, kiermasz książek – zamieniają plac – pełniący na co dzień jedynie funkcję parkingu – w prawdziwy rynek, gdzie można doświadczać zapomnianego już smaku wspólnego świętowana.

Program:

12.00 – Uroczysta Suma Odpustowa

13.30 – Procesja Eucharystyczna z Orkiestrą Dętą OSP Liw

14.00 – Początek Fiesty: Koncert Orkiestry OSP Liw

14.30 – Spektakl “Flamenco Namiętnie”

15.30 – Pokaz tańca flamenco

16.00 – Koncert zespołu “La Pallotina”

17.00 – Pokaz tańca flamenco

17.30 – Loteria fantowa

(18.00 – Msza Święta w kościele)

19.00 – Koncert hiszpańskiej muzyki gitarowej w kościele (Leszek Potasiński i Marcin Olak)

Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg Św. Jakuba w Polsce” będzie miało swoje stoisko, na którym rozprowadzane będą przewodniki po drogach jakubowych w Polsce. Obecna na naszym stoisku będzie również Lucyna Szomburg wraz z książką „Którędy do Ciebie Olafie?”.

Więcej informacji nt. Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu można znaleźć TUTAJ.


Sprawdź, gdzie będzie Jarmark św. Dominika:


Wyświetl większą mapę