Porad ciąg dalszy…

floresqaEkwipunek1 Comment

droga do Lousady

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Jako że transfer jest ograniczony, długość notatek zamieszczanych na blogu musi mieć ściśle określoną długość. W poprzednim wpisie zabrakło kilku informacji, które mogą okazać się bardzo istotne, dlatego zamieszczam je poniżej.

I tak…

Może przydać się 1 komplet ubrań „EXTRA”, tylko na popołudnia, kiedy planowane jest zwiedzanie miasteczek itp. Dobrym pomysłem w przypadku kobiet jest zabranie jakiejś przewiewnej sukienki lub spódniczki.

Warto ustawić sobie nr ICE, w razie jak by się coś tobie stało, żeby ratownicy wiedzieli gdzie dzwonić ( np. ICE1 do rodziców, ICE2 do kogoś innego itd…). ICE ( z ang. In Case of Emergency – czyli „w razie wypadku”) jest to międzynarodowy skrót zrozumiały dla wszystkich służb medycznych na świecie. Ułatwia kontakt z osobami bliskimi w razie wypadku, gdy poszkodowany właściciel nie jest w stanie wykonać sam połączenia.

Należy wziąć wszystkie lekarstwa, które bierze się regularnie, okresowo lub w razie ataku, np. alergie, astma, cukrzyca itp.

Warto jest przed wyruszeniem w drogę zasięgnąć rady lekarza odnośnie lekarstw i pójść do dentysty, ponieważ w razie jakichś dolegliwości tego typu wizyty w Hiszpanii nie należą do najtańszych „rozrywek”.

Można też zabrać ze sobą trochę jedzenia z Polski, przynajmniej na pierwsze etapy podróży. Będzie to znaczna oszczędność, zwłaszcza, że w Hiszpanii nie jest najtaniej. Sprawdzają się foliowane szynki, kabanosy, puszki (tylko te trochę ważą), gorące kubki, bądź zupki chińskie, herbata, batoniki zbożowe (np. Corny) itp.

Wydaje się też, że dobrym pomysłem jest założenie konta bankowego przed wyruszeniem za granicę. Coraz liczniej pojawiają się na rynku korzystne oferty kont, dzięki którym nie jesteśmy zmuszeni do noszenia wszystkich posiadanych pieniędzy w gotówce, co jednocześnie zmniejsza ryzyko utraty środków.

Na dzień dzisiejszy, a właściwie noc (bo już wybiła godzina 1.00), nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Jeżeli rodzą się jakieś nowe pomysły, na pewno będziemy o nich pisać w dalszych notatkach 🙂

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na: